خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو فرد ملکی در فارياب جان باختند و ۵ تن زخم برداشتند

دو فرد ملکی در فارياب جان باختند و ۵ تن زخم برداشتند

Aug 06, 2019 - 18:54

ميمنه (پژواک، ١٥ اسد ٩٨): منابع محلی در ولایت فاریاب می گویند که در دو رویداد جداگانه در ولسوالی های پشتونکوت و قیصار، دو فرد ملکی جان باخته و پنج تن دیگر زخم برداشته اند.

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب، به آژانس خبرى پژواک گفت که بر اثر انفجار ماین کنار جاده ای در منطقه موقانی ولسوالی پشتونکوت، یک طفل ۶ ساله جان باخته و سه تن به شمول دو زن و یک طفل ۸ ساله زخم برداشتند.

وى افزود که منطقه موقانی در کنترول طالبان مسلح قرار دارد و ماین منفجر شده، از سوى این گروه کارگذاری شده است.

حاجی محمد اشرف حاتمی یکی از متنفذین محل گفت که رویداد، ساعت ۲ بعد ازظهر امروز هنگامی صورت گرفت که قربانیان در یک مراسم ختم میرفتند، از یک جر عبور می کردند که ماین انفجار کرد.

در همین حال، حاجی رحمت الله قیصاری ولسوال قیصار گفت که در حمله طالبان بر منطقه نودری این ولسوالی، یک فرد ملکی جان باخته، دو زن زخم برداشتند و یک محراب مسجد شهید و ویران گردید.

به گفتۀ موصوف، طالبان ساعت ۱۱:۴۵ شب گذشته، بالای نیروهای امنیتی در نودری حمله کرده و ده ها راکت فیر کردند، یک راکت در یک منزل مسکونی و بقیه همه در مسجد اصابت کرد که کاملا ویران گردید.

وی افزود که در این درگیری، به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده؛ اما دو طالب مجروح شدند.

یک ‌مسوول ارشد طالبان، زخمی شدن افراد شانرا رد کرده؛ اما در مورد مسجد می گوید که نباید افراد دولتی در کنار مسجد سنگر گرفته، به سوی طالبان تیراندازی می کردند، تا در جریان جنگ به مسجد آسیب نمی رسید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan