خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢٠ تن از نيروهاى خیزش مردمی در سر پل به طالبان پیوستند

٢٠ تن از نيروهاى خیزش مردمی در سر پل به طالبان پیوستند

Aug 06, 2019 - 17:04

سرپل و قلعه نو(پژواک، ١٥ اسد ٩٨): در ولايت سرپل، بيست تن از نيروهاى خيزش مردمى به گروه طالبان پيوستند و يک زن در بادغيس، از سوى افراد مسلح با ضرب گلوله به قتل رسيد.

محمد نور رحمانی  رییس شورای ولایتی سرپل، به آژانس خبرى پژواک گفت که بعد از ظهر امروز، بيست تن از نيروهاى خيزش مردمى، در منطقه شکیار ولسوالى گوسفندى، با تمام سلاح هاى دست داشته خويش با طالبان يکجا شدند.

وى افزود: «ولسوالی  گوسفندی سرپل، درآستانۀ سقوط قراردارد وحکومت مرکزی در برابر نا امنی های اخیر در مرکز و ولسوالی های این ولایت، سکوت اختیار کرده است .»

موصوف هشدار داد که اگر بی توجهی حکومت مرکزی همچنان ادامه  یابد ونیروهای تازه نفس برای مهارحملات طالبان که از چندین  ولایت و ولسوالی ها به ولسوالی گوسفندی سرپل هجوم آورده اند فرستاده نشوند،  فاجعه بزرگ انسانی رخ خواهد داد.

امید الله یک باشنده گوسفندی نیز در تماس به پژواک گفت که بیست تن از نیروهای خیزش مردمی همراه با یک قوماندان شان، به طالبان پیوسته اند.

این باشنده گوسفندی افزود که گروه طالبان، در حال افزايش نیروهای خود هستند.

یک منبع معتبر محلی که نخواست از وی نام برده شود گفت که این ٢٠ تن از  نیروهای خیزش مردمی،  در پی بی توجهی حکومت محلی و مرکزی به طالبان پیوسته اند.

خواستیم که در این مورد دیدگاه مسئولان محلی و امنیتی این ولایت را نیز داشته باشیم؛ اما با تلاش های مکرر حاضر به گفتگو در این مورد نشدند.

طالبان نيز در این مورد اظهار نظر نکرده اند.

به اساس يک خبر ديگر، در ولايت بادغيس صبح امروز يک خانم از سوى افراد مسلح تير باران شده است.

عبدالعزیز بیک ريیس شورای ولایتی بادغیس، به پژواک گفت این خانم که از منطقه لامان قلعه نو اين ولايت است، از شوهر قبلی اش از طریق محکمه طلاق گرفته و اکنون میخواست با کس دیگری ازدواج نماید.

وى ادعا کرد: «شوهرش بنا به ارتباطى که با طالبان داشته، این خانم را توسط افراد ملا غوث الدین یک تن از قوماندانان اين گروه به قتل رسانده است.»

داکترعبداللطیف روستايی ريیس صحت عامه بادغیس تایید کرد که جسد یک خانم از منطقه لامان مربوط مرکز ولایت، به شفاخانه قلعه نو آورده شده است.

طالبان دراين مورد چيزى نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan