خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسئولین: طالبان ٣٠ دکان را در بازار المار ولايت فارياب آتش زدند

مسئولین: طالبان ٣٠ دکان را در بازار المار ولايت فارياب آتش زدند

Aug 08, 2019 - 11:23

ميمنه(پژواک، ١٧ اسد ٩٨):  مسئولین محلی در ولایت فاریاب می گویند که نزدیک به ٣٠ دکان و غرفه، شب گذشته از سوى افراد مسلح در مرکز ولسوالی المار اين ولايت آتش زده شده است.

محمد صالح صالح ولسوال المار، به آژانس خبرى پژواک گفت:« طالبان مسلح  دیشب بالای مرکز ولسوالی المار حمله کردند، جنگ چندین ساعت ادامه یافت، هنگام عقب نشینی حدود ٣٠ دکان خیاطی، چوب فروشی و غروفه های دست فروشان و ماشین آلات ذخیره آب، در چوک بازار را آتش زدند.»

صالح در ادامه افزود: « طالبان با این عمل جنایتکارانه شان شماری از مردم بیچاره و غریب را در آستانه عید قربان متضرر و متالم ساختند. »

وی گفت که در جنگ دیشب به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده؛ اما از مجروح شدن دو طالب معلومات دارد.

سید غلام سخی شاروال المار، شمار دکاکین و غرفه های حریق شده را بیشتر از ٣٠ قلمداد نموده گفت که ١٤ دکان خیاطی، چوب فروشی، ٢٠ غرفه دست فروشان و کسبه کاران و ماشین آلات چاه و ذخیره آب چوک بازار المار را ذریعه تیل آتش زدند.

وی افزود که متضررین، همه افراد نا توان و تهی دست هستند، آنچه که از خود داشتند و از مردم قرض  گرفته بودند، در دکان به فروش مى رسانيدند.

محمد اشرف یک تن از متضررین گفت که در دکانش به ارزش ٢٠٠ هزار افغانی چوب داشت، هنوز پول آن را نداده بود، به امید  اینکه به فروش برساند و لقمه نانی به دست آورد، دیشب کاملاً حریق کردند.

خبرنگار پژواک، با تلاش های زیاد نتوانست که دیدگاه طالبان را در پیوند به آتش زدن دکاکین در بازار المار، داشته باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement