خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پلان کاهش و مدیریت آلودگی هوای شهر کابل تصویب شد

محيط زيست

آرشيف

پلان کاهش و مدیریت آلودگی هوای شهر کابل تصویب شد

Aug 08, 2019 - 11:09

کابل (پژواک، ١٧ اسد ٩٨): در نشست کابینۀ حکومت، پلان عمل به منظور جلوگیری، کاهش و مدیریت آلودگی هوای شهر کابل، تصویب گرديد.

در يک خبرنامه که از رياست جمهورى منتشر شده آمده است که جلسۀ کابینه به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، شام روز گذشته در قصر چهارچنار ارگ دایر گردید.

منبع افزوده است که رئیس جمهور غنی، یکبار دیگر بر حراست از نظام جمهوری و برگزاری انتخابات در زمان معین آن تاکید کرد و به تغییر یا تداوم کار رهبران دولت توسط مردم از طریق انتخابات و با استفاده از شیوه های دموکراسی اشاره نمود.

وی از اعضای کابینه و سایر اراکین دولتی خواست که در پروسه انتخابات مداخله ننموده و این مورد را نیز به کارمندان خویش تفهیم نمایند و در صورت مداخله در پروسه انتخابات، با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 رئیس جمهور، از وزارت مالیه و دفتر وزیر دولت در امور پارلمانی، بخاطر تلاش شان در ترتیب و نهایی سازی بودجۀ ملی وسط سال مالی ١٣٩٨ و از رهبری و اعضای مجلسین شورای ملی از بابت تصویب آن، ابراز امتنان نمود.

به همین ترتیب، رئیس جمهور غنی از دست اندرکاران وزارت اطلاعات و فرهنگ که در جهت چاپ و تالیف ۹ جلد قاموس زبان های ملی کشور، زحمات خستگى ناپذیر انجام داده اند، ابراز تشکر نمود و روی گسترش فعالیت و انکشاف زبان های مندرج قانون اساسی تاکید کرد و به مراجع مربوطه هدایات لازم اصدار نمود.

در ادامه رئیس جمهور کشور، از آمادگی های مراجع مربوط بخاطر تدویر هرچه با شکوه‌تر جشن صدمین سالکرد استقلال کشور، ابراز قدردانی نمود و فرارسیدن عید سعید اضحی را به اعضای محترم کابینه و کافۀ ملت مسلمان افغانستان تبریک و تهنیت گفت و روزهای عید خوش را در فضای امن برای آن‌ها از بارگاه ایزد متعال استدعا نمود.

طبق اجندا، پوهنیار فریداحمد مومند مشاور ارشد مقام ریاست جمهوری در امور ترانسپورت، پلان عمل به منظور جلوگیری، کاهش و مدیریت آلودگی هوای شهر کابل را به جلسه مطرح کرد.

کابینه ضمن ابراز قدردانی از زحمات مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور ترانسپورت و ادارات ذیدخل در جهت ترتیب پلان عمل به منظور جلوگیری، کاهش و مدیریت آلودگی هوای شهر کابل؛ پلان متذکره را مورد تصویب قرار داد و وزارت ها و ادارات دولتی را موظف نمود تا به همکاری مشاوریت متذکره، در تطبیق پلان اقدام نمایند.

همچنان برای آقای مومند وظیفه سپرده شد تا با همکاری مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور روابط و استراتیژیک و اداره حفاظت محیط زیست؛ پلان آگاهی‌دهی آن‌را ترتیب و از طریق شاروالی ها و برنامه میثاق شهروندی وزارت احیا و انکشاف دهات، به آگاهی مردم برساند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement