خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کار ساخت بخش نخست سرک هرات- چشت شريف آغاز شد

کار ساخت بخش نخست سرک هرات- چشت شريف آغاز شد

Aug 08, 2019 - 08:22

شهر هرات (پژواک، ١٧ اسد ٩٨): به ارزش ٢٣ میلیون دالر امريکايى، کار ساخت بخش نخست سرک هرات- چشت شريف آغاز گردید.

مقام های حکومتی می گویند که این پروژه، از سوی کشور ایتالیا حمایت مالی می شود.

یمار یاری وزیر ترانسپورت کشور، در مراسمی که در تالار مولانا جلال الدین محمد بلخی شهر هرات برگزار شده بود، گفت که  قرار است در اولین مرحله، به ارزش ٢٣ میلیون دالر امریکای ٣٥ کیلومتر این سرک آسفالت و ٣٠ کیلومتر از بخش دوم این سرک جغل اندازی و ترمیم کاری شود.

موصوف افزود که این بخش، در مدت دو سال آینده تکمیل خواهد شد.

وی گفت: "این سرک آرزوی دیرینۀ مردم چشت شریف، اوبه، پشتون زرغون، مردم غور، بامیان ومیدان وردک است که امروز به آرزوی شان رسیدند."

به گفتۀ وزیر ترانسپورت، بخش دوم این سرک نیز در آیندۀ نزدیک آغاز خواهد شد.

همچنان عبدالقیوم رحیمی والی هرات نیز گفت: "وقتی این سرک جور شده و به غور وصل شود، از طریق بامیان به کابل وصل خواهد شد و آن وقت، مصارف انتقالات بسیار پایین خواهد آمد، مصارف انتقال معادن از ولسوالی چشت پایین می آید. "

از سوى ديگر، باشندگان مسیر سرک هرات- چشت با ابراز خرسندی از آغاز کار این پروژه، مقام های حکومتی می خواهند که به گونۀ اساسی، از این پروژه نظارت کنند و به موقع تعیین شده، کار آن را به اتمام برسانند.

سید عالم باشنده ولسوالی چشت هرات، به پژواک گفت: "امیدوار هستیم که این سرک همین قسم که کار آن آغاز شده، تمام قسمت های آن اسفالت شود؛ چون با اسفالت آن، مشکلات ما برطرف می گردد. "

حیات الله باشنده ولسوالی چشت هرات نیز گفت: "این سرک از هر لحاظ به چهار ولسوالی شرقی موثر است و به رشد اقتصادی مردم کمک می کند. "

در این میان، سید عظیم کبرزانی نماينده مردم هرات در ولسى جرگه گفت که با تمام توان، از این پروژه ملی نظارت خواهند کرد و مردم نیز نباید اجازه دهند که این پروژه، به گونه غیرمعیاری به پیش برود.

قابل ذکر است که سرک هرات- چشت، ١٥٥ کیلومتر طول دارد که به پنج بخش تقسیم شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement