خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مراکز تفريحى اطفال در هرات در حال افزایش است

مراکز تفريحى اطفال در هرات در حال افزایش است

Aug 10, 2019 - 16:11

شهر هرات (پژواک، ۱۹ اسد ٩٨): در حال حاضر، حدود ده مرکز تفريحى برای اطفال در شهر هرات فعالیت می‌کند، که در روحيه بخشيدن به اطفال رول مثبت را ايفا نموده است.

خانواده های هراتی که کودکان شان را به این مراکز تفريحى آورده اند می گویند تلاش دارند که اطفال شان را از خبرهای جنگ وخشونت دور نگهدارند.

آنان به این باوراند که آوردن کودکان به مراکز تفريحى، افزون بر تقویت روحیۀ کودکان، باعث ميشود که آنان در آینده نیز افراد سالم و به دور از عقده های شخصی در جامعه بار آيندي.

عبدالظاهر ٤٦ ساله شهروند هرات است که کودک خردسالش را به یکی از مراکز تفريحى آورده است.

او به این باور است که روحیه دادن به کودکان، برعلاوه سلامت روحی و روانی، به آموزش و پرورش شان نیز کمک خواهند کرد و کودکان شان با علاقۀ زیاد، دروس روزمرۀ  خود را در مکاتب فرا خواهند گرفت.

همچنان حمیدالله شهروند ديگر هرات است که کودک خردسال‌اش را به یکی از مراکز تفريحى آورده است.

او نیز گفت که کودکان خسته از جنگ اند و بخاطر تقویت روحیه و دوری از جنگ و نا امنی و شنیدن خبرهای منفی، به این مرکز تفريحى آورده اند تا در دنیایی کودکانه غرق باشند.

کودکان نیز هنگام ورود به این مراکز تفريحى، شور و هیجان دیگر دارند.

آنان دور از دغدغه های زنده گی، مصروف بازی ها و سرگرمی میشوند که تاکنون برای شان کمتر فراهم بوده است.

سهیل کودک هشت ساله‌ است که به یکی از مراکز تفريحى آمده است.

او با لهجه کودکانه اش گفت وقتی هفتۀ یک بار به شهر بازی می آید، با علاقۀ خاص درس های مکتبش را میخواند.

با این حال نجیب الله یعقوبی مسوول یکی از مراکز تفریحی، هدف از ایجاد اين مرکز را افزون بر سرگرمی برای کودکان جنگ زدۀ افغانستان، تقویت روحیه و به بار آمدن کودکان سالم در جامعه عنوان کرد.

با این همه روانشناسان می گویند که کودکان نیاز به تفریح و سرگرمی دارند و والدین مسوولیت دارند همراه با فراگیری آموزش، زمینه سرگرمی را نیز برای شان فراهم سازند؛ تا در آینده افراد سالم و به دور از عقده ها باشند.

از سويى هم غلام رسول عظیمی شهر سخنگوی شاروالی هرات، به پژواک گفت که این مراکز تفريحى میتواند در شرایط دشوار امنیتی کشور، برای کودکان موثر واقع گردد.

وی افزود که در حال حاضر، چند مرکز تفريحى را در بخش های ساحات سبز هرات، جهت محافظت و رسیدگی بیشتر به سکتور خصوصی واگذار کرده اند و این اداره تلاش میکند تا اين مراکز، با استندرد های معیاری فعالیت کند.

 موصوف علاوه کرد که این مکان های تفریحی، میتواند زمینه آموزش را برای کودکان فراهم سازد؛ چرا که برخی اسباب بازی ها به گونۀ حروف الفبا تهیه شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement