خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت زراعت ۶۰ سردخانه سبزیجات در ننگرهار میسازد

وزارت زراعت ۶۰ سردخانه سبزیجات در ننگرهار میسازد

Aug 11, 2019 - 10:51

جلال آباد (پژواک، ۲۰اسد ۹۸): مقامات محلی می گویند که وزارت زراعت، به هدف حفاظت محصولات زراعتی، ۶۰ سردخانه میسازد که در بخش کنترول سبزیجات مفید تمام خواهد شد.

به گفته مقامات این وزارت، برای جلوگیری بازار خراب محصولات زراعتی و کمک به دهاقین، این کار را انجام میدهند.

کشاورزان ننگرهار، اکثر اوقات شکایت میکنند که در وقت رسیدن حاصلات شان، از اثر نبود سرد خانه ها و فروشگاه ها سبزیجات، بیک باره به بازار عرضه میگردد که قیمت هایش مصرف خود را هم پوره نمی کند.

سمیع الله نصرت رئیس زراعت ننگرهار، در صحبت به پژواک گفت که وزارت زراعت، در پروژه امسال برایش منظوری ساختن ۶۰ سردخانه در ننگرهار را داده است.

ی افزود که این سرد خانه ها در بعضی ولسوالی های ننگرهار بويژه در آن ولسوالی هايی که سبزیجات در آن زیاد کشت میشود، ايجاد ميشود.

نامبرده گفت که زارعین اکثر اوقات از اینکه حاصلات شان به یک وقت میرسد و از اثر زیاد بودن آن در بازار تاوان میکنند.

او افزودکه خواست دهاقین این است که برای نگهداری سبزیجات، سرد خانه ها ایجاد شود و برایش بازاریابی شود که امسال در بخش اعمار سردخانه ها برای حل مشکلات موجود شان اقدام خواهد شد. 

به گفته او، مسئولیت حفاظت این سردخانه ها و نگهداری سبزیجات در آن، به عهدۀ دهاقین خواهد بود که آنان به بسیار مصرف کم سبزیجات خود را نگهداری خواهند کرد و بعد در زمان مختلف آن را به بازار عرضه خواهند نمود.

به گفته سمیع الله نصرت، این کار نه تنها در حل مشکل دهاقین کمک خواهد کرد، بلکه به مردم عامه نیز فایده خواهد رساند که در هر وقت، به سبزیجات وطن خود دسترسى خواهند داشت.

رئيس زراعت، در باره حفاظت این سردخانه ها گفت که اول، به زارعین طریقه استعمال و نگهداری این سردخانه ها تعلیم داده میشود، و بعد برای شان شوراها و کوپراتیف ها ايجاد و به آنان سپرده خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement