خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرکز ثبت و بررسی شکایات شهروندان کشور از طریق تیلیفون، در ارگ ایجاد شد

مرکز ثبت و بررسی شکایات شهروندان کشور از طریق تیلیفون، در ارگ ایجاد شد

Aug 15, 2019 - 09:01

کابل (پژواک، ٢٤ اسد ٩٨): بر اساس هدایت محمد اشرف غنی رييس جمهور، مرکز ثبت و بررسی شکایات شهروندان کشور از طریق تیلیفون، در ارگ ایجاد شد.

در يک خبرنامه که از ارگ  منتشر شده، آمده است که رئيس جمهورغنى، بخاطر ایجاد سهولت در دریافت و بررسی شکایات، نظریات و پیشنهادات شهروندان، مرکز ثبت و بررسی شکایات شهروندان کشور از طریق تیلفون را در ارگ ایجاد کرد.

منبع افزوده است در مراسمی که به همین مناسبت در قصر مرمرین برگزار گردیده بود، داکتر فیض الله کاکړ رئیس دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، ایجاد این مرکز را جهت رسیدگی به مطالبات مردم و نظارت از عملکرد نهادهای دولتی مهم خواند.

وی گفت با توجه به اینکه نهاد ریاست جمهوری، خود را در قبال رسیدگی قانونی به شکایات، نظرات، پیشنهادات و مطالبات تمامی شهروندان مسئول می داند، این مرکز بر اساس هدایت مستقیم رئیس جمهور ایجاد گردید.

داکتر فیض الله کاکړ رسیدگی موثر به مطالبات و شکایات مردم را در راستای حکومتداری خوب، یک گام ارزنده خواند و بر توسعۀ این مرکز در سطح کلان حکومتداری تاکید کرد.

در خبرنامه آمده است که شهروندان کشور، از داخل و خارج با تماس به شماره ۵۰۰۰، به صورت ۲۴ ساعته می توانند با نهاد ریاست جمهوری ارتباط برقرار نمایند و شکایات، نظرات و پیشنهادات خویش را به منظور رسیده گی و طی مراحل قانونی آن، انتقال و ثبت نمایند.

به همین ترتیب پس از ثبت شکایات، نظریات و پیشنهادات شهروندان جهت طی مراحل به ادارات و مراجع مربوطه ارسال می گردد و روند اجراآت آن نیز توسط تیم موظف تعقیب شده و چگونگی اجراآت آن به شکایت کنندگان اطلاع داده می شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan