خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معلولین پکتیکا: طی دو سال گذشته حقوق ماهانۀ ما پرداخت نشده است

اجتماع

آرشيف

معلولین پکتیکا: طی دو سال گذشته حقوق ماهانۀ ما پرداخت نشده است

Aug 15, 2019 - 14:38

شرنه (پژواک، ۲۴ اسد ۹۸): شماری از معلولین و وارثین سربازان در ولایت پکتیکا، شکایت دارند که طی دو سال گذشته، حقوق شان به آنها داده نشده و با مشکلات اقتصادی رو به رو هستند.

حاجی محمد باشنده ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیکا، در این مورد به آژانس خبری پژواک گفت برادر بزرگ و سه برادرزاده اش که با نیروهای افغان در یک خط می رزمیدند کشته شده اند.

وی افزود: "مسوولیت بیوه و یتیمان ره به دوش دارم، و هر روز به ادارات مربوطه میرویم؛ اما چند سال میشود که حقوق شهیدان را به ما نمیدهند و با مشکل بزرگی رو به رو استیم."

وی آمریت امور شهیدان و معلولین را متهم نمود که از یک سو حقوق اینها را نمیدهد و از سوی دیگر آنها را تهدید مینماید.

همچنان محمد اسلم باشنده قریه چهاردی مرکز، به پژواک گفت که برادر وی در صفوف پولیس کشته شده؛ اما در دو سال گذشته حقوق وی را به دست نیاورده است.

وی افزود: "تمام کار های قانونی اش را تمام کرده، کارت بانک را به دست آوردیم؛ اما وقتی که بانک میرویم میگویند که پولش حواله نشده است."

همچنان حسن خان هڅاند رییس نهاد اجتماعی معلولین پکتیکا به پژواک گفت که از دو سال بدینسو، حقوق  ماهانه معلولین داده نشده است.

وی افزود: "ما در اینجا سه هزار معلول و خانواده شهید داریم؛ اما وزارت مالیه بودجه مکمل نمیدهد، تخصیص سال گذشته ۱۰۷ میلیون افغانی میشد؛ اما وزارت مالیه ۶۰ میلیون افغانی فرستاده بود؛ بناءً حقوق شمار زیادی از مردم داده نشده است."

از سوی دیگر محمد حنیف حیا دوست آمر امور شهدا و معلولین پکتیکا به پژواک گفت که هیچ زمانی حقوق فامیل های شهدا و معلولین را معطل نکرده اند.

اما وی افزود: "با درخواست ما همزمان وزارت پول نمیدهد، به همین خاطر با مشکل رو به رو استیم."

از سوی دیگر، شمروز خان مسجدی سخنگوی وزارت مالیه، به پژواک گفت که ریاست های  امور شهیدان و معلولین، در شروع سال احصاییه خویش را ارایه کنند؛ تا  بر بنیاد وی به آن بودجه اختصاص داده شود.

اما وی افزود تلاش میکنند که حقوق تمام اشخاص مستحق را در زمان معین بدهند.

قابل ذکر است که در کنار ولایت پکتیکا، خانواده های شهدا و معلولین ولایات دیگر نیز با چنین مشکلاتى رو به رو اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement