خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در نتيجه اصابت مرمى هاوان در فارياب شش کودک کشته و زخمى شدند

در نتيجه اصابت مرمى هاوان در فارياب شش کودک کشته و زخمى شدند

Aug 16, 2019 - 15:48

ميمنه(پژواک، ٢٥ اسد ٩٨): در اثر اصابت مرمى هاوان در ولسوالی پشتونکوت ولايت فارياب يک کودک جان باخت و پنج تن ديگر زخم برداشتند.

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعاتى قوماندانى امنيه اين ولايت به آژانس خبرى پژواک گفت که حوالى ساعت ده امروز مرمى هاوان از جانب طالبان به خاطر بدنام ساختن نیروهای امنیتی در محلات مسکونی پرتاب گردیده است.

به گفته او در نتيجه اصابت اين مرمى هاوان يک کودک جان باخته و پنج تن ديگر زخم برداشتند.

خیرالله پدريکى از اين کودکان مى گويد که حوالی ساعت ده امروز یک مرمى هاوان از سوی نیروهای دولتی درمنطقه چقماق پرتاب شد که در بین توده از اطفال مصروف سرگرمی و بازی بودند اصابت نمود در نتیجه یک طفل جان باخت و شش تن ديگر زخم برداشتند.

موصوف مى گويد که چهار تن از کودکان زخمى شده را به شفاخانه انتقال دادند.

همچنان عبدالرحیم یکی از باشنده گان محل به پژواک گفت که، امروز هفت مرمى هاوان از طرف دولت پرتاب شد یک آن انفجار نکرد و به یک مرمى هاوان دیگر در بين اطفال که بازى مى کردند انفجار کرد که در نتيجه يک تن جان باخت و هفت تن ديگر زخمی شدند.

یک مسوول طالبان در منطقه به پژواک گفت که مرمى هاوان از جانب نیروهای دولتی از پوسته مربوط حاجی خان قوماندان به طرف ملایان پرتاب گردیده است.

داکتر ضیا موظف در سرویس عاجل شفاخانه میمنه می گوید که ساعت دوازده چاشت امروز چهار طفل در این سرویس انتقال یافت که وضعیت دوتن از آنان وخیم می باشد.

به اساس یک خبر دیگر، شب گذشته یک مرد ۴۰ ساله که پیشه دکانداری داشت در قریه بلوچ شاه نادر حومه شهر میمنه در بستر خوابش با فیر مرمی تفنگچه به قتل رسید.

عبدالکریم‌ یورش می گوید که قضیه را تحت بررسی قرار دارد به زودی علت و عامل قتل مشخص خواهد شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement