خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٢ تن از منسوبين امنيتى در فارياب کشته و زخمى شدند

١٢ تن از منسوبين امنيتى در فارياب کشته و زخمى شدند

Aug 16, 2019 - 11:18

ميمنه( پژواک، ٢٥ اسد ٩٨): منابع محلی در فاریاب می گویند که در حملۀ طالبان بالاى پوسته هاى امنيتى در ولسوالى قيصار اين ولايت پنج منسوب امنيتى کشته و هفت تن ديگر زخمى شده اند.

رحمت الله قیصاری ولسوال قیصار به آژانس خبرى پژواک گفت که طالبان مسلح شب گذشته بالای پوسته های امنیتی بین قریه بوری و بندر شاخ اين ولسوالى حمله کردند.

وى در ادامه مى افزايد:« زمانی که نیروی هاى امنیتی به حمایت پوسته ها می رفتند به کمین افتادند که در نتیجه پنج پولیس کشته شده و ۷ تن به شمول دو افسر زخم برداشتند.»

اما یک تن از زخمى ها که نخواست نامش در گزارش ذکر گردد، مى گويد که  شام روز گذشته گروپی از طالبان در بندر شاخ بازار قیصار آمده قوماندانی امنیه را زیر آتش سلاح پیکا قرار دادند تا ساعت يازده بجه شب ادامه یافت.

وى در ادامه افزود: « سر انجام شماری از نیرو ها با سه تانک هاموی حرکت کردند تا تهدید را برداردند، بین بندر شاخ و قریه بوری به کمین طالبان مواجه شدند و در نتیجه پنج تن از نیروهای امنیتی به شمول پولیس ملی، پولیس محلی و خیزش مردمی جان باختند و ۷ تن به شمول دو افسر پولیس بنام آغا ولی و آغا بشیر زخم برداشتند، یک تانک هاموی قسما تخریب گردیده است.»

 منبع گفت که، در این درگیری ۵ طالب نیز کشته شده و یکتن زخم برداشته است.

پژواک تلاش نمود تا ديدگاه طالبان را در اين زمينه داشته باشد اما تماس برقرار نگرديد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement