خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغانستان، انفجار در شهر کويته بلوچستان را تقبيح کرد

افغانستان، انفجار در شهر کويته بلوچستان را تقبيح کرد

Aug 17, 2019 - 14:37

 

کابل (پژواک، ٢٦ اسد ٩٨): شوراى امنيت افغانستان، انفجار در يک مسجد در شهر کويته ایالت بلوچستان را تقبيح کرد.

  

روز گذشته در یک مسجد منطقه کچلاغ شهر کويته ايالت بلوچستان، هنگام نماز جمعه انفجار صورت گرفت که در نتيجه آن، پنج تن کشته و بيش از ٢٠ تن ديگر مجروح شدند.

منابع مى گويند که در جمله کشته شده گان؛ مولوى حمدالله برادر ملا هبت الله رهبر گروه طالبان نيز هست، که خطيب و ملا امام اين مسجد بود.

در يک خبرنامه که از طرف شوراى امنيت ملى منتشر شده، آمده است: "ما در حالی‌که از سالیان متمادی بدین‌سو از این‌گونه حملات رنج برده و صدها شهروند معصوم خویش را در آن از دست داده ایم، این حمله را نکوهش نموده و انفجارات در مساجد را خلاف اسلام و شریعت می‌دانیم."

منبع افزوده است که افغانستان، هميشه بر این باور بوده که تروریزم در هر کجا به هر نوع آن، باید محکوم شده و در مقابل آن، مبارزه صورت گیرد.

در خبرنامه آمده است: "اینک یکبار دیگر تاکید می‌کنیم که تروریزم پدیدۀ کشنده و بر ضد ملت‌ها است که همه باید در مقابل آن مشترکاً ایستادگی نموده و آن را به قاطعیت رد کند."

شوراى امنيت ملى گفته است که مردم افغانستان قربانی خط اول این پدیدۀ شوم است و درد آنانی را که در این جریان متضرر میشوند، به خوبی حس می کند؛ از همینرو هر نوع عمل تروریستی را، چه در داخل و چه در خارج کشور،محکوم نموده با آن مخالف می‌باشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement