خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مردم از نا امنی ها در شاهراه گردیز- پتان شکایت دارند

مردم از نا امنی ها در شاهراه گردیز- پتان شکایت دارند

Aug 17, 2019 - 18:25

گردیز (پژواک، ۲۶ اسد ۹۸): باشندگان پکتیا و اعضای شورای ولایتی میگویند که شاهراه گردیز- پتان ناامن شده، طالبان مسلح بر سرک ایستاده اند و کارمندان دولتی را با خود میبرند.

اینها میگویند راه یاد شده از همه سرک های پکتیا بزرگ و مزدحم تر است، روزانه هزاران تن از این راه رفت و آمد دارند، که باید به مصئون بودن، آن گام های جدی برداشته شود.

مایل یک تن از باشنده گان ولسوالی میرزکه، به تاریخ ۲۶ اسد در این مورد به آژانس خبری پژواک گفت که تهدیدات امنیتی در این شاهراه در چند ماه اخیر از هر زمانی بیشتر شده، اگر چه مسوولین امنیتی وعده سپرده بودند که در چند نقطه که تهدید مواجه باشد، پوسته های امنیتى ایجاد میکنند؛ اما به گفته او در این مورد هیچ اقدامی انجام نداده اند.

موصوف افزود: "دولت گفته بود که در مناطق تنگ، کرکین خوله، و دیگر مناطق ناامن پوسته ایجاد میکنیم، کجاست که پوسته ایجاد کرده اند؟ الی تا پتان امنیت خراب است، در هر جا طالب ها میبرایند و مردم را آزار میدهند."

شیر ولی باشنده ولسوالی احمدخیل گفت با وجود تخریب شاهراه، نا امنی مسافرین این راه را با مشکلات رو به رو کرده است.

ولی افزود: "از چندی بدینسو امنیت این راه خراب است، مخالفین در سرک ايستاده میشوند، از دولت خواست ما این است که به این راه توجه جدی نماید."

ایوب غروال معاون شورای ولایتی پکتیا گفت که طی چند ماه گذشته، در این شاهراه طالبان مسلح چندین بار مردم را پایین کرده و بعد کارمندان امنیتی را کشته اند.

غروال گفت که اکنون نیز در جاهای مشخص وقت و ناوقت طالبان مسلح به جاده برامده مردم را تلاشی مینمایند.

وی افزود: "درين سرک نُه ولسوالی قرار دارد، این سرک بسیار مهم است؛ اما مشکلات امنیتی اش از حد بیشتر شده است."

از سوی دیگر، عبدالله حسرت والی پکتیا هم مشکلات امنیتی این شاهراه را تایید نموده گفت که راجع به مشکلات امنیتی این شاهراه، در نشست امنیتی این ولایت بحث شده است، و جهت امنیت خوب به ارگان های مربوطه راهنمایی صورت گرفته است.

حسرت به پژواک گفت: "به ایجاد پوسته های جدید و امنیت اوپراتیفی، کشفی و فزیکی در مکان هايی که در آن مناطق، مسافرین با تهدید مواجه اند فکر شده، و انشالله که در تطبیق موارد ذیل، این راه به صورت عموم امن خواهد شد."

طالبان مسلح، تا هنوز در این موارد ابراز نظر نکرده اند.

شاهراه گردیز- پتان، حداقل ۸۵ کیلومتر امتداد دارد که ولسوالی های احمد آباد، سید کرم ، میرزکه، احمدخیل، لجه منگل، ځاځي آریوب، څمکنی، جانی خیل و دند پتان را با مرکز وصل مینماید.

قابل ذکر است که هفته گذشته نیز طالبان مسلح، هفت سرباز را که از ولسوالی احمدخیل میخواستند جهت گرفتن معاش به گردیز بروند، از موتر پایین کرده و سپس کشته بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement