خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: طالبان فراهم‌کنندۀ بستر برای فعالیت تروریستان‌‌اند

غنى: طالبان فراهم‌کنندۀ بستر برای فعالیت تروریستان‌‌اند

Aug 18, 2019 - 12:00

کابل (پژواک، ٢٧ اسد ٩٨): رئیس جمهور غنى با تقبيح کردن حمله بر محفل عروسى در کابل گفته است که طالبان با نکوهش این حمله، نمی‌توانند خود را تبرئه کنند؛ زیرا آنان خود فراهم‌کنندۀ بستر برای فعالیت تروریستان‌‌اند.

در اثر حمله انتحارى بر يک هوتل عروسى در مربوطات حوزه ششم شهر کابل، شب گذشته دست کم ٦٣ تن کشته شده و ١٨٢ تن ديگر جراحت برداشتند.

رئیس جمهور غنى، با تقبيح کردن اين حمله مى گويد که این حمله تروریستی، بر محفل خوشی مردم عادی کشور صورت گرفته است که هیچ هدف نظامی و دولتی در آن نبوده است.

 

طالبان این حمله را نکوهش کرده و گفته اند که درین حمله دست ندارند.

در يک خبرنامه که از ارگ منتشر شده، به نقل از رئیس جمهور آمده است که موصوف این عمل شنیع دشمنان مردم را به شدید ترین الفاظ محکوم نموده و آنرا بزرگترین و فجیع ترین جنایت علیه بشریت و انسانیت عنوان کرده است.

موصوف گفته است: "آماج قرار دادن مردم ما در مراسم خوشی، مکاتب، مساجد، بازارها و مکان های عامه نشان دهندۀ قساوت یک گروه هراس افگن است که به کشتن مردم بی گناه ما کمر بسته اند. جامعه جهانی نباید در قبال این گونه اعمال وحشیانه و ضد بشریت خاموشی اختیار کنند، بلکه در ردیابی و محکومیت عاملین آن، در کنار مردم افغانستان بایستند".

رئیس جمهور به مسئولین مربوطه هدایت داده است تا چگونگی وقوع این رویداد غم انگیز را بررسی همه جانبه نموده و به زخمی ها و خانواده های قربانیان رسیده گی عاجل نمایند.

به گفته وی، طالبان با نکوهش این حمله نمی‌توانند خود را تبرئه کنند؛ زیرا آنان خود فراهم‌کننده بستر برای فعالیت تروریستان‌‌اند.

رئیس‌جمهور با تاکید گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، انتقام هر قطره خون مردم بی گناه را از تروریستان جنایت پیشه می گیرند و با استعمال مشروع قوه، آنان را در هر گوشه و کنار کشور، شدیداً سرکوب خواهند کرد. وی همچنان به رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، دستور داد تا برای ردیابی و سرکوب عاملین این حمله، از تمام امکانات کار بگیرند.

در پی این جنایت ضد بشرى، رئیس جمهور کشور تمامی برنامه های کمپاینی خویش را برای امروز لغو نموده و قرار است بمنظور بررسی وضعیت امنیتی کشور، جلسۀ خاص امنیتی را رهبری نماید.

همچنان داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراييه نيز اين حمله را تقبيح کرده و گفته است: "حمله بر مراسم عروسی، جنایت جنگی و عمل ضدبشری است. تروریستان مزدور با چنین حمله‌ ای، باردیگر ثابت کردند که به هیچ دین و آئینی معتقد نیستند و وظیفه‌یی جز انسان‌کشی و وحشت‌آفرینی ندارند."

در يک خبر نامه که از طرف شوراى امنيت ملى افغانستان منتشر شده آمده استپ در حالیکه یک هفته از روزهای متبرک عید اضحی سپری نگردیده و افغانها مصروف آمادگی ها برای تجلیل از صدمین سالگرد استقلال کشور میباشند، دشمنان دین و وطن یک بار دیگر مراسم خوشی مردم ما را در کابل هدف قرار دادند و باعث شهادت و مجروح شدن ده ها هموطن ما گردیدند. نشانه گرفتن اطفال، زنان و مردان ملکی در مراسم عروسی، با هیچ اصل اسلامیت و انسانیت تطابق ندارد.

منبع افزوده است که تروریستان، از اینکه هیچ آشنایی با به دست آوردن اهداف از راه های مثبت ندارند، مردم ملکی و بی دفاع ما را هدف قرار میدهند. ما این عمل ترسو و بزدلانه را به شدیدترین الفاظ تقبیح نموده و وعده می‌دهیم که نیروهای ملی امنیتی و دفاعی کشور، جدی ترین عکس العمل را در مقابل عاملان این حمله خواهند داشت. هر کسی که در عقب این حمله قرار دارد، به جزای اعمالش خواهد رسید.

شوراى امنيت افزوده است که نیروهای امنیتی کشور، بعد از انفجار فورا به محل واقعه رسیده، زخمی ها به مراکز صحی منتقل و تحت مراقبت جدی قرار دارند. مطمین هستیم که به هر فرد متضرر، رسیده گی شده و خانواده های سوگوار تنها گذاشته نخواهند شد.

در خبرنامه آمده است: "دشمن اطمینان داشته باشد که این وحشت شان، مانع رفتن ملت ما به سوی صلح و آبادی شده نمیتواند و با انجام هر جنایت شان، نفرت در مقابل شان افزایش می یابد."

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan