خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور را به هموطنان تبریک گفت

طالبان صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور را به هموطنان تبریک گفت

Aug 19, 2019 - 14:57

کابل (پژواک، ۲۸ اسد۹۸): طالبان ضمن تبریکی روز استرداد استقلال کشور به ملت افغانستان، از نیروهای خارجی خواستند که از افغانستان بیرون شوند.

در یک اعلامیه یی که از طرف این گروه منتشر شده، آمده است که آنها صدمین سال استرداد استقلال افغانستان را به تمام هموطنان شان تبریک و تهنیت عرض نموده اند.

منبع می افزاید، صد سال پیش (۲۸ اسد، ۱۲۹۸ هـ ش) ملت مجاهد و متدین افغانستان از استعمار انگلیس استقلال خود را به دست آورد و انگلیس ها را مجبور ساخت تا استقلال کشور ما را به رسمیت بشناسند.

ملت مجاهد افغانستان به رهبری و فتوای علمای کرام و روحانیون در برابر اشغالگران برتانوی هشتاد سال مبارزه و جهاد کرد و در این مدت سه بار به آنها شکست دادند و آنها را از خاک پر افتخار خود راندند.

منبع در ادامه می گوید، مبارزه خستگی ناپذیر مجاهدین افغانستان در برابر استعمار انگلیس نه تنها که سبب استقلال افغانستان شد، بلکه برای تمام ملت های محکوم و مستعمره جهان روحیه مبارزه و آزادی را تلقین نمود، تا آنکه قیام های مسلحانه در برابر استعمار غربی شدت گرفت و در اخر، همین قیام ها منتج به آزادی ملت های محکومت شدند.

طالبان در این خبرنامه در حال حاضر از نیروهای خارجی مستقر در افغانستان خواسته است که بهتر خواهد بود از افغانستان بیرون شوند.

به گفتۀ طالبان، اکنون زمانی آن فرا رسیده است که نیروهای باقی مانده در افغانستان دیگر از کشور خارج شوند.

این در حالی است که مذاکرات دور هشتم میان امریکا و طالبان به پایان رسیده است و امید است که در آینده نزدیک هر دو جانب بالای یک تفاهمنامه توافق و امضا کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking