خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسولان حکومتی و نماینده گان مردم پروان حادثه اخیر کابل را تقبيح کردند

مسولان حکومتی و نماینده گان مردم پروان حادثه اخیر کابل را تقبيح کردند

Aug 19, 2019 - 17:00

چاريکار (پژواک ٢٨ اسد ٩٨): مسوولان حکومتی و نماینده گان مردم در ولايت پروان، انفجار اخیر کابل که در یک مراسم عروسی صدها قربانی گرفت، تقبيح کردند.

دو روز گذشته حوالی ساعت ۱۰:۳۰ شب در حوزه ششم امنیتی کابل، در داخل يک سالون عروسى  حملۀ انتحارى رخ داد، که ۶۳ تن در آن کشته شد و ۱۸۲ تن دیگر زخم برداشت.

در گردهمای بزرگ که به منظور صدمین سالگرد استقلال کشور در مرکز تعلیمی و آموزشی پولیس در پروان برگزار شده بود، مل پاسوال محمد محفوظ ولیزاده فرمانده پولیس پروان ضمن تقبيح حادثه اخیر کابل به گفتگوها صلح بی باور است و به طالبان هشدار میدهد که قدرت را تحت عنوان صلح بدست آورده نخواهد توانست.

موصوف این سخنان را در یک گردهمای بزرگ که به منظور صدمین سالگرد استقلال کشور در مرکز تعلیمی و آموزش پولیس در پروان برگزار شده بود، بیان کرد.

وی گفت: "ای طالب! ای دشمن سوگند خورده مردم افغانستان! اگر تو بگوید که مه بنام صلح بنام انتحار بنام انفجار طفل و زن یتیم و مردم بی چاره مظلوم را به خاک خون می کشانم، میایم به قدرت می نشینم و سر ازاین مردم پادشاهی میکنم، این آرمان را به گور ببرید."

وی درحالیکه به پروسه صلح باورمند نیست، میگوید، طالبان جامعه جهانی و حکومت افغانستان را به عنوان صلح فریب میدهند.

او خطاب به مردم گفت: "اگر طالبان به قدرت برسد، دوباره روی صحنه بیایند، از ظلم کردن دست بردار نمیشود، نگذارید که طالب بیاید. "

او از طالبان خواستار صلح واقعی در کشور شد.

فضل الدین عیار والی پروان با اشاره به راد مردان که استقلال کشور را بدست آوردند، عملکرد طالبان را که به گونه های مختلف مردم بی گناه را می کشند، تقبيح کرد.

او با الفاظ تند میگوید، برخی ها با استفاد از گفتگوهای صلح به نفع خود بهره برداری میکنند.

وی گفت: "یک تعداد اجیر، غلام ، مزدور، و خود فروخته به خون شهدا بازی میکند، افغانستان استقلالش، این علمش و بیرقش به قیمت خون میلیون های انسان بدست آورده، این را نباید چهار تا مفسد از این مسایل ها بهره برداری کند."

عبدالظاهر سالنگی نماینده مردم پروان در شورای ملی کشور کشته شدن مردم بی گناه را در مراسم عروسی کابل تاسف بار خواند، با شدید ترین الفاظ تقبح کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement