خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاهدخت ثریا: مردم برای تامین صلح و امنیت از حکومت حمایت کنند

شاهدخت ثریا: مردم برای تامین صلح و امنیت از حکومت حمایت کنند

Aug 20, 2019 - 15:15

 

جلال آباد (پژواک، ٢٩ اسد ۹۸): شاهدخت ثریا دختر شاهدخت هندیه و نواسۀ غازی شاه امان الله خان میگوید که از دورۀ طفولیت، آرزوی دیدار از ولایت ننگرهار را داشت.

وی افزود که در دورۀ طفولیت، از ملکه ثریا مادرکلان و شاهدخت هندیه مادرم، در مورد زیبایی ولایت ننگرهار شنیده بودم؛ و به همين خاطر آرزوی دیدار این ولایت را داشتم.

شاهدخت ثریا، روز گذشته وارد شهر جلال آباد شده و در باغ امیر شهید، بر مقبرۀ شاه امان الله خان پدر کلانش یک دسته گل گذاشت.

نامبرده در مصاحبۀ اختصاصی، با آژانس خبری پژواک گفت که تجلیل از صدمین سالگرد استرداد استقلال و دیدار از ولایت ننگرهار، یکی از آرزوهایش بود و به همین علت، وارد ننگرهار گردیده است.

شاهدخت ثریا افزود که مادرکلانش (ملکه ثریا) از روى محبت بیشتر، نام خود را بر من گذاشته و مرا بسیار دوست داشت.

وی در جریان دعا به مقبرۀ ملکه ثریا، قطراتى اشک ریخت و گفت که بسیار اوقات، با او یکجا زندگی کرده است.

نواسۀ غازی امان الله خان گفت زمانیکه شاه زنده بود و چندین سال پس از آن، جشن استرداد استقلال کشور با مراسم پرشکوه تجلیل میشد؛ اما اکنون جنگ هاى اخیر در کشور، این مراسم را بسیار کم رنگ کرده است.

شاهدخت ثریا، ابراز امیدواری کرد که در کشور، صلح و امنیت پایدار تامین شود.

وی از افغان ها خواست که برای آوردن صلح و امنیت، با حکومت کنونی شانه به شانه ايستاده و در کشور صلح را تامين کنند.

شاهدخت از حکومت افغانستان بخصوص محمد اشرف غنی، سپاس گزاری کرد که بعد از سالها، امور بازسازی مقبرۀ غازی امان الله خان را به گونه قبلی آغاز کرده است.

آرامگاه غازی امان الله خان که چند دهه قبل اعمار شده بود، چندین بار بازسازی شده است؛ اما اکنون ادارۀ بنای ملی این مقبره را با دیزان قبلی آن اعمار میکند.

هرچند قرار بود کارهای بازسازی این مقبره، قبل از صدمین سالگرد استرداد استقلال به پایان برسد؛ اما تاهنوز هم کارهایش جریان دارد و مقامات میگویند که کارهای بازسازی آرامگاه غازی امان الله خان، از اثر برخی مشکلات تخنیکی به تعویق افتاده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement