خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طى ١٧ روز گذشته، ١٥ فرد ملکى در هرات کشته شده اند

طى ١٧ روز گذشته، ١٥ فرد ملکى در هرات کشته شده اند

Aug 20, 2019 - 16:20

شهرهرات (پژواک، ٢٩ اسد ٩٨): مسئولان صحى در ولايت هرات ميگويند که در ١٧ روز گذشته، ١٥ فرد ملکى در نتیجۀ رویدادهای گوناگون کشته شده و بيش از ١١٠٠ تن دیگر مجروح گرديده اند.

داکتر عارف جلالی سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات، امروز در شهر هرات طى يک نشست خبرى گفت که این شمار افراد در نتیجه رویدادهای ترافیکی، فیرمرمی، خودکشی، ضربات چاقو، خوردن دواهای مسموم کننده و لت و کوب، در ولایت هرات کشته و مجروح شده اند.

به گفتۀ جلالی؛ از مجموع ١١٤٠ مجروح، ٥٤٣ تن در نتیجه رویدادهای ترافیکی، ٤٢ فرد با فیرمرمی، ١١٩ تن در اثر ضربات چاقو، ٢٩٧ تن در پی لت وکوب، ١١٩ بر اثر خوردن دواهای مسموم کننده و ٢٠ تن در نتیجه انفجار ماین مجروح گرديده اند، که در این شفاخانه بستر شده اند.

وی افزود در میان مجروحين، ٣١٨ زن و ١١٢ کودک نیز شامل می باشند.

سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات افزود که از مجموع ١٥ فرد کشته شده، پنج تن در نتیجه رویدادهای ترافیکی، چهار تن بر اثر انفجار ماین، سه تن با فير مرمی، دو تن بر اثر حلق آویز و یک تن دیگر در نتیجه سقوط از ارتفاع جان باخته اند.

در همین حال عبدالاحد وليزاده سخنگوى پولیس هرات گفت که بیشتر عاملین جرایم جنایی، از سوی پولیس هرات بازداشت و پرونده های شان به ارگانهای عدلی و قضایی سپرده شده است.

با این همه، شهروندان هرات از نهادهای عدلی و قضایی می خواهند که با عاملین جرایم جنایی، برخورد جدی صورت گیرد؛ تا گراف جرایم کاهش یابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement