خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عمليات هوايى در فارياب ده کشته و زخمى برجا گذاشت

عمليات هوايى در فارياب ده کشته و زخمى برجا گذاشت

Aug 20, 2019 - 15:58

ميمنه (پژواک، ٢٩ اسد ٩٨): يک منبع امنيتى در ولايت فارياب مى گويد که در عمليات هوایی نيروهاى حکومتى در ولسوالی قیصار؛ سه فرد ملکى کشته شده، هفت تن ديگر زخم برداشته و تعمير يک کلينيک صحى نواعمار شده، تخريب گرديده است.

یک منبع معتبر امنیتی که نخواست نامش در گزارش ذکر شود، به آژانس خبرى پژواک گفت که نيروهاى هوايى حکومت، حوالی ساعت ۱۱:۳۰ شب گذشته ، به هدف نابودى طالبان، منطقۀ هزاره قلعه ولسوالی قیصار را بمبارد کردند.

موصوف در ادامه افزود که يکى از بم ها در يک منزل مسکونى اثابت کرده است، که در نتيجۀ آن دو مرد و يک کودک در اين خانواده جان باخته اند و پنج تن ديگر را که زنان و دختران تشکيل مى دهند، زخم برداشته اند.

منبع گفت که در حملۀ هوايى  دیگر در منطقه شاخ اين ولسوالى، یک کلینیک صحى که جديداُ اعمار شده بود، تخریب گردیده است.

موصوف خاطر نشان کرد که در کلينيک صحى، تلفات جانى در پى نداشته است. 

حاجی رحمت الله قیصاری ولسوال قیصار، کشته و زخمی شدن افراد ملکی در منطقه هزاره قلعه را تایید نمود؛ اما ادعا کرد که افراد يادشده، در نتيجۀ عمليات هوايى نه، بلکه دراثر ماين جا سازى شده از سوى مخالفين کشته و زخمى شده اند.

موصوف درحالىکه مى گفت مناطق یاد شده، تحت تسلط طالبان قرار دارد؛ گفت که از حملۀ هوايى اطلاع ندارد و اعضاى اين خانواده در نتيجه ماين جاسازى شده از سوى طالبان کشته و زخمى شده اند.

یک تن از پرسونل کلینیک منطقه چهل گزی اين ولسوالى، به پژواک گفت که  در بمباردمان شب گذشته، دو تن به شمول یک طفل جان باخته و هشت تن دیگر به شمول پنج زن و ۳ کودک زخم برداشته بودند که به شفاخانه میمنه انتقال یافتند.

داکتر هارون موظف در سرویس عاجل شفاخانه میمنه نیز گفت که  ۷ زخمى در این سرویس انتقال یافته اند و تحت تداوى قرار دارند.

اما موصوف خاطر نشان کرد که  وضعیت صحى يک تن از زخمى ها وخیم می باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement