خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: تامین صلح باعث تغییر در پیمان ها با همکاران بین المللی ما نمی شود

غنى: تامین صلح باعث تغییر در پیمان ها با همکاران بین المللی ما نمی شود

Aug 20, 2019 - 11:34

 

کابل (پژواک، ٢٩ اسد ٩٨): رئیس جمهور کشور مى گويد که صلح یک ضرورت مملکت است؛ اما تامین صلح باعث تغییر در پیمان ها با همکاران بین المللی ما نمی گردد.

در يک خبرنامه که از ارگ منتشر شده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، عصر روز گذشته از مرکز سوق و ادارۀ پولیس ملی افغانستان در مقر وزارت امور داخله، دیدن کرد.

منبع آمده است که نخست، مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله، در مورد وضعیت عمومی امنیتی صحبت کرده، گفت: با وجود اینکه در برابر موج های مختلف حملات دشمن مقابله کردیم، به مشکلات پولیس نیز رسیدگی نمودیم و برنامه های میان مدت و درازمدت وزارت را تدوین کردیم.

بعداً مل پاسوال عبدالمقیم عبدالرحیمزی رئیس پلان و اوپراسیون وزارت امور داخله صحبت کرده، گفت که کارمندان این مرکز، وظایف شان را در ۲۴ ساعت در سه نوبت انجام می دهند و بیشتر روی هماهنگی، پلانگذاری اوپراسیون ها، تقویت جزوتام ها و اخذ گزارشات در سطح کشور تمرکز دارند.

سپس قوماندانان امنیه ولایات ننگرهار و کندز، در مورد وضعیت امنیتی ولایات متذکره، به ویژه تامین امنیت مراسم بزرگداشت از صدمین سالروز استرداد استقلال کشور معلومات دادند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، ضمن تبریکی صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور گفت که برای عملی کردن پلان امنیتی کابل، باید تلاش های بیشتری صورت گیرد.

وی افزود که به احترام این روز خجسته، تمام منسوبین قوای مسلح که اشتباهاتى را مرتکب شده بودند و در حبس قرار داشتند، به جز آن عده منسوبین که خیانت ها و فساد کلان کرده اند و یا حق العبد بالای شان باشد، عفو و از حبس رها می شوند.

رئیس جمهور غنی خاطرنشان کرد: از هر ساتنمن، افسر و منسوب پولیس ملی افغانستان تشکر می کنم که صدمین سالگرد جشن استراداد استقلال را تامین امنیت کردند و این جشن، در مرکز و ولایات در فضای امن برگزار شد.

رئیس جمهور گفت که افغانستان هدیه کسی نیست، هزاران سال این وطن به خون فرزندان صدیقش حفاظت گردید و شما منسوبین قوای مسلح، این وطن را برای نسل های آینده امن خواهید ساخت.

رئیس جمهور کشور، در رابطه به صلح گفت که صلح یک ضرورت مملکت است؛ اما تامین صلح باعث تغییر در پیمان ها با همکاران بین المللی ما نمی گردد.

رئیس جمهور غنی خطاب به منسوبین پولیس گفت که نقش شما موجب امنیت جهانی شده است و ما از کسی صدقه نمی خواهیم، این حق ما می باشد. وی افزود که پس از توافقنامه صلح؛ تمویل، تجهیز، آموزش و حمایت های شما ادامه می یابد.

رئیس جمهور با تاکید گفت که جمهوریت و قوای امنیتی و دفاعی ما قابل معامله نیستند و  رهبری پروسه صلح، نزد ما است و برخلاف اینکه آغاز مذاکرات بدون قید و شرط بوده است، صلح با قید و شرط می باشد.

سرقوماندان اعلای قوای مسلح خاطرنشان کرد که بخاطر شما، از موقف قوی در مذاکرات صلح قرار داریم و تا برقراری صلح، نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، با قوت تمام با هر نوع تهدید مبارزه نمایند. وی افزود که داعش و سایر تروریستان را در هر جايی که قرار دارند، سرکوب، محو و از بین ببرید و به کمک مردم، آنان را از مغاره های شان بیرون کنید.

رئیس جمهور گفت: هنوز هم حلقه های ضعیف بین اطلاعات و عملیات ها وجود دارند و باید هر قوماندان امنیه، نوع بررسی اطلاعات را به صورت واضح و مشخص با رهبری شورای امنیت ملی شریک سازد.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که ظرفیت استفادۀ فعال از تکنالوژی بسیار مهم است و باید در این زمینه توجه صورت گیرد تا بالای اولویت ها تمرکز شود و عملیات ها به گونۀ موثر انجام گردد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش، به نیروهای پولیس کشور اطمینان داد که از هیچگونه حمایت از آنان دریغ نخواهد کرد. وی از آنان خواست همان طوریکه در میدان جنگ موفق و پیروز هستند، انتخابات را نیز با موفقت تامین امنیت نمایند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement