خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در مرکز تحقیقاتی زراعتی ننگرهار زمینۀ کار عملی برای محصلین آماده شده است

در مرکز تحقیقاتی زراعتی ننگرهار زمینۀ کار عملی برای محصلین آماده شده است

Aug 21, 2019 - 19:13

جلال آباد (پژواک، ۳۰اسد ۹۸): رئیس زراعت ننگرهار میگوید که در مرکز تحقیقاتی این ریاست (کلیکسون)، علاوه بر هرگونه تحقیق درختان و بته ها برای محصلین زمینه کار نیز برابر شده است.

این مرکز که در هشت کیلو متری سمت شرق شهر جلال آباد موقعیت دارد، تمام فعالیت هایش بر محور باغداری، و شناخت خصوصیات بته ها و درختان می چرخد.

انجنیر سمیع الله نصرت رئیس زراعت ننگرهار، در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که به این فارم توجه بیشتر خواهد کرد و برای باغداران و کشاورزان سهولت های بیشتر در این مرکز تحقیقاتی ایجاد خواهد نمود.

او افزود که هدف این مرکز آموزشی و تحقیقاتی این است که هر نوع بته در آن مطالعه و خوب و بد آن تفکیک شود.

نصرت گفت که همچنان در این مرکز علاوه بر محصلین پوهنتون های کنر، ننگرهار و لغمان برای محصلین انستیتیوت های مختلف بخش زراعت، زمینه خوب آموزش آماده میشود.

به گفته وی، در این مرکز آموزشی  و تحقیقاتی برای دهاقین زمینه مشوره ها نیز برابر است که در امور زراعتی وقت شان ضایع نشود، در باره امراض زراعتی آگاه باشند، همچنان در باره استعمال کود کیمیاوی و آبیاری نباتات، بته ها و درختان نیز بدانند.

رئیس زراعت افزودکه این مرکز تحقیقاتی، بر علاوه فراهم سازی زمینه خوب به دهاقین، آن انواع را معرفی میکند که با مارکیت و اقلیم منطقه توافق داشته باشد و در برابر امراض مقاومت داشته باشد.

وی افزود که در این مرکز ۲۱۸ نوع مختلف انار، سیتروس، املوک، زیتون، خرما، لوکات و انجیر موجود است که انواع داخلی و خارجی در آن شامل است.

نصرت گفت همچنان در این فارم به گونه نمایشی ۳۰ نوع میوه مصئون است که انواع مختلف شفتالو، زردآلو، آلوچه، انگور و ناک در آن شامل است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan