خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

درگيرى ميان طالبان و نيروهاى امنيتى در المار فارياب تلفات جانى در پى داشت

درگيرى ميان طالبان و نيروهاى امنيتى در المار فارياب تلفات جانى در پى داشت

Aug 22, 2019 - 16:31

ميمنه (پژواک، ٣١ اسد ٩٨): منابع در ولايت فارياب، از پايان عمليات نيروهاى امريکايى در ولسوالى المار خبر داده مى گويند که اين عمليات تلفات جانى به طالبان، نيروهاى امريکايى و مردم ملکى وارد نموده است.

يک تن از مسوولان دفتر مطبوعات مقام ولایت فاریاب، به آژانس خبرى پژواک گفت در عملیاتی که از سوی نیروهای خاص در منطقه قره غویلی ولسوالی المار اين ولايت، دو شب قبل راه اندازی شده بود و شام گذشته خاتمه یافت، ده طالب کشته شده اند.

موصوف افزود که در نتيجه اين عمليات، قرارگاه ملا سرور يکى از قوماندان هاى طالبان در اين ولايت، نيز تخريب شده است.

اما دفتر مطبوعات قول اردوی ۲۰۹ شاهین، با ارسال خبرنامه اى گفته است که در یک درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در قریه قره غویلی ولسوالی المار، دو طالب کشته و ۲ تن  دیگر زخم برداشته اند.

یک‌ منبع معتبر دولتی که نخواست نامش درگزارش ذکر شود، به آژانس خبرى پژواک گفت: «در جریان درگیری در قره غویلی، یک سرباز اسپیشل فورس کشته شده، دو سرباز و سه فرد ملکی شامل یک زن و دو طفل می باشند زخم برداشته اند.»

به گفته او یک تانک هاموی اين نيروها نیز حریق گردید؛ اما یک تانک هاموی طالبان را که سه هفته پیش از قوماندانی امنیه المار گرفته بودند، به دست آوردند.

درخبرنامه طالبان که در دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که در منطقۀ قره غویلی ولسوالی المار فارياب، چهار تن از سربازان امريکايى را کشته اند.

آنان گفته اند که دو ماين پال و چهار سرباز امريکايى، و شش کماندوى افغان را کشته اند و از منطقه فرار کردند.

اما در خبرنامه اضافه شده که نيروهاى امريکايى و افغان؛ حين فرار، منطقه را بمبارد کردند؛ اما به طالبان تلفات جانى وارد نگرديده است.

ولسوالی المار، در فاصله ۲۶ کیلومتری غرب شهر میمنه در مسیر شاهراه قیصار موقعیت دارد؛ به جز از ساختمان ولسوالی و قوماندانی، بقیه تمام‌ساحات به شمول راه مواصلاتی در کنترول مخالفین است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan