خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اصابت مرمی توپ بر مراسم عروسی در میدان وردک یک کشته و چند زخمی برجاگذاشت

اصابت مرمی توپ بر مراسم عروسی در میدان وردک یک کشته و چند زخمی برجاگذاشت

Aug 23, 2019 - 11:18

ميدان شهر (پژواک، اول سنبله٩٨): مردم میگویند که شب گذشته در نتیجه اصابت مرمی توپ "دی سی"اردوی ملی بر یک مراسم عروسی در ولسوالی چک میدان وردک، یک تن کشته شده و حداقل شش تن زخم برداشته اند.

محمد صالح یک بانده قلعه خلیلی ولسوالی چک، که در این حادثه زخم سطحی برداشته است به آژانس خبری پژواک گفت که شب گذشته در قریه علی همت این ولسوالی، مراسم عروسی برپا بود و او نیز در این مراسم شرکت کرده بود.

به گفته وی؛ حوالی ساعت ١٠  شب از سوی اردوی ملی توپ دی سی فیر شده و گلولۀ آن بر مراسم اصابت کرده و در نتیجه آن، یک جوان به نام قدرت الله به قتل رسیده است.

وی افزود که در اثر اصابت این گلوله توپ؛  جمعا ١٤ تن زخمی شده د، که زخم هشت تن شان سطحی بوده؛ اما شش تن دیگر جراحت شديد برداشته اند.

صالح گفت که شش تن از زخمیان حادثه، برای تداوی به کابل انتقال يافته اند و بقیه در شفاخانه های این ولسوالی تداوی شده اند.

محمد بشیر غفارزی یک باشنده دیگر ولسوالی چک؛ قتل افراد ملکی را عمل ضد بشری  و جنایت جنگی خوانده و در صفحه فیسبوکش نوشته است که در اثر اصابت مرمی توپ دی سی اردوی ملی بر مراسم عروسی در قریه علی همت، از یک خانواده یک تن کشته شده و شش تن دیگر زخم برداشته اند.

فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی میگوید که از وقوع چنین حادثه ای در ولسوالی چک اطلاع یافته اند؛ اما در مورد تاهنوز جزئیات در اختیار ندارند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement