خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٩٢درصد عودت کنندگان افغان، امسال از ایران به افغانستان بازگشته اند

٩٢درصد عودت کنندگان افغان، امسال از ایران به افغانستان بازگشته اند

Aug 23, 2019 - 16:56

کابل (پژواک، اول سنبله ٩٨): اداره بين المللى مهاجرت میگوید که در سال جاری میلادی، ٣٠٠ هزار مهاجر افغان از کشورهای مختلف به افغانستان باز گشته و از این جمه نزدیک بهه ٧٠ هزار شان با زور اخراج شده اند.

اداره بين المللى مهاجرت (IOM) امروز اول سنبله، در گزارش خود گفته است که از جنوری سال جاری میلادی تا حال؛ ١٢٤ هزار و ٦٩٦ مهاجر افغان، از ایران با اختیار خود به کشور بازگشته اند؛ اما ١٥٨ هزار و ٧٧١ تن دیگر، با اجبار از ایران اخراج شده اند.

براساس معلومات سازمان جهانی مهاجرت؛ از شروع سال روان میلادی تا کنون؛ نزدیک به ١٤٠٠٠ مهاجر افغان از پاکستان به افغانستان بازگشته و از این جمله نزدیک به ٢٥٠٠ تن شان با زور اخراج شده اند.

براساس معلومات منبع؛ از ترکیه نیز درسال جاری میلادی، ٣٦٩ مهاجر افغان با اختیار خود به کشور باز گشته اند؛ اما تقریبا ٧٩٠٠ تن ديگر با زور از این کشور اخراج شده اند.

همچنین براساس اظهارات منبع؛ طی سال روان از کشورهای اروپایی؛ تقریبا ١١٠٠ مهاجر افغان به افغانستان برگشته و از این جمله ٤٧٠ تن شان با حمایت اداره بین المللی مهاجرت، و بقیه بدون حمایت این اداره به کشورشان باز گردانده شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement