خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سازمان همکاريهاى اسلامى براى نظارت از پروسه انتخابات ناظرین خودرا اعزام ميکند

سازمان همکاريهاى اسلامى براى نظارت از پروسه انتخابات ناظرین خودرا اعزام ميکند

Aug 25, 2019 - 14:58

کابل (پژواک، ٣ سنبله ٩٨): رئیس سازمان همکاری های اسلامی، در ديدار با رئيس جمهور غنى تعهد نمود که به هدف نظارت از پروسه انتخابات ریاست جمهوری، ناظرین شان را به افغانستان اعزام خواهد کرد.

در يک خبرنامه که از طرف رياست جمهورى منتشر شده آمده است که رئيس جمهور محمد اشرف غنی، قبل از ظهر امروز با داکتر یوسف بن احمد العثیمین سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی، در شهر جده عربستان سعودى دیدار کرد.

منبع افزوده است که در این دیدار، هر دو جانب در رابطه به مبارزه مشترک در برابر تروریزم و افراطیت، مذاکرات مستقیم صلح  با حکومت، برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری و ایجاد پوهنتون اسلامی در افغانستان، بحث و گفتگو نمودند.

سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی به رئیس جمهور غنی، خانواده های قربانیان و مردم افغانستان بخاطر حمله بالای مراسم عروسی در شهر کابل، ابراز همدردی نمود و از طالبان خواست تا از انجام این چنین خشونت ها دست بردارند و به مذاکرات بین الافغانی با حکومت افغانستان حاضر شوند.

وی همچنان از مذاکرات صلح بین الافغانی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، حمایت خویش را اعلان نمود و گفت که آنان در بخش صلح آمادۀ هرگونه همکاری می باشند.

رئیس سازمان همکاری های اسلامی تعهد نمود که به هدف نظارت از پروسه انتخابات ریاست جمهوری، ناظرین شان را به افغانستان اعزام خواهد کرد.

رئیس جمهور غنی، از سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی؛ به خاطر ابراز همدردی، اعلان حمایت از پروسه صلح و انتخابات ریاست جمهوری و اعزام ناظرین انتخاباتی به افغانستان، تشکر کرد.

وی افزود که صلح خواست اساسی افغان ها و اولویت مهم حکومت افغانستان است و در این بخش همکاری سازمان همکاری های اسلامی را، مهم خواند.  

اشرف غني با اشاره به نقش علمای کرام در از بین بردن تروریزم و افراطیت، گفت که علمای جید ما باید با علمای کشورهای اسلامی بخاطر از بین بردن تروریزم، ذهنیت و بسترهای افراطیت و انسجام نصاب مدارس، مشترکاً کار نمایند.

همچنان در این دیدار، سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی، افغانستان را شریک مهم جامعه بین المللی که مشروعیت جهانی دارد، خواند و گفت که به همین خاطر، باید تمام جهان در مبارزه علیه تروریزم و ختم جنگ جاری در افغانستان، با این کشور همکار باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement