خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دار الافتاى سعودى: تروريزم محکوم است و حاضریم بر ضد آن فتوا صادر نمايیم

دار الافتاى سعودى: تروريزم محکوم است و حاضریم بر ضد آن فتوا صادر نمايیم

Aug 26, 2019 - 13:43

کابل (پژواک، ٤ سنبله ٩٨): شیخ سعدالشتری عضو هیات علما و دارالافتای سعودى مى گويد که بر اساس ارشادات دین مقدس اسلام، حملات تروریستی قابل تقبيح و محکومیت است و ما حاضریم تا بر ضد این گونه حملات، فتوا صادر نمايیم.

در يک خبرنامه که از دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى منتشر شده آمده است که رئيس جمهور محمد اشرف غنی، شام روز گذشته با شیخ سعدالشتری مشاور پادشاه عربستان سعودی و عضو هیات علما و دارالافتا، در اقامتگاهش در شهر جده عربستان سعودى، دیدار نمود.

منبع افزوده است که در این دیدار، شیخ سعدالشتری اظهار نمود که باید با افراطیت و تروریزم، مبارزه جدی صورت گیرد.

 وی افزود که تامین صلح و ثبات در افغانستان، یگانه آرزوی ماست، مردم افغانستان با ما همسو و هماهنگ می باشد.

شیخ سعدالشتری، قهرمانی ها و قربانی های مردم افغانستان در راستای مبارزه علیه تروریزم را قابل قدر دانست و گفت که بر اساس ارشادات دین مقدس اسلام، حملات تروریستی قابل تقبيح و محکومیت است و ما حاضریم تا بر ضد این گونه حملات، فتوا صادر نمايیم.

رئیس جمهور غنی، ضمن تشکر از شیخ سعدالشتری، به نقش ارزندۀ علما در مبارزه با تروریزم و افراطیت اشاره کرده گفت که موقف واحد و حمایت علمای کشورهای اسلامی، در مبارزه علیه تروریزم و تامین صلح و ثبات در افغانستان، با ارزش است.

موصوف با تاکید گفت که بخاطر دفع تهدیدات تروریزم، نیاز است تا علمای افغانستان با علمای کشورهای اسلامی همکاری و هماهنگی مشترک ایجاد کنند. وی افزود که نقش علمای دینی افغانستان در بخش های مختلف محسوس می باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan