خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پیرسید حامد گیلانی: خواهان صلح باعزت هستیم

پیرسید حامد گیلانی: خواهان صلح باعزت هستیم

Aug 27, 2019 - 16:37

 

کابل (پژواک، ٥ سنبله ۹۸): رهبر حزب محاذ ملى میگوید که بین صلح و انتخابات، روند صلح را اولویت میدهد و برای موفقیت این روند تلاش میکند.

پیر سید حامد گیلانی در یک مصاحبۀ اختصاصی به آژانس خبری پژواک گفت که آنها حامی صلحی اند که باعث توقف دوامدار خونریزی در کشور شود و دیگر، افغان ها به جان هم میل تفنگ را بالا نکنند.

نامبرده افزود که آنها صلح باعزتِ میخواهند که برای تمام افغان ها قابل قبول باشد و منافع اسلامی و ملی در آن مصئون باشد.

رهبر حزب محاذ افزود که در حال حاضر، صلح اولویت دارد و آنها شب و روز برای تامین صلح دوامدار کار میکنند.

وی اظهارداشت که قربانیان اصلی بحران کنونی افغان های بیگناه و مظلوم اند، تا که صلح نیامده باشد و برای ثبات همه جانبه زمینه مساعد نشده باشد، افغان ها پیشرفت سیاسی، اقتصادى و فرهنگی کرده نمیتوانند؛ اما در موجودیت صلح و ثبات، آرمان ثبات و آرامی افغان های مظلوم پوره خواهد شد و از سوی دیگر، انتخابات شفاف برگزار خواهد شد که که نتایج آن به همه افغان ها قابل قبول خواهد بود.

پیر سیدحامد گیلانی افزود که اکنون وقت این رسیده است که تمام افغان ها بخصوص کسانی که در این عرصه توانایی دارند، برای آرامی مردم و کشور خود کار کنند، منافع شخصی را کنار گذاشته و به منافع ملی و دایمی اولویت دهند.

رهبر حزب محاذ گفت که وی با گذشت هر روز، به صلح امیدوارتر میشود و روند کنونی صلح به نتایج مثبت و پیشرفت نزدیک شده است.

به گفتۀ موصوف، اکنون وی و تمام اعضای حزبش، برای تامین صلح دوامدار و باعزت تلاش میکنند که صلح باعزت آرزوی افغان ها می باشد.

به گفتۀ گیلانی، مذاکرات قطر برای برگزاری گفتگوهای بین الافغانی بسیار مفید خواهد بود و به افغان ها زمینه را مساعد خواهد کرد که در مورد آیندۀ خویش، تصامیم دقیق و بهتر را اخذ نمایند.

وى افزود که در حال حاضر، طرف های درگیر صلح افغانستان، سیاسیون، جامعۀ جهانی، کشور های منطقه و جهان همنظر شده و همه خواهان تامین صلح در افغانستان اند، و این کار روند تامین صلح در یک کشور جنگ زده مثل افغانستان را سرعت بخشیده است.

موصوف گفت که او و خانواده اش، برای تامین صلح به هر گونه تلاش ها آماده اند و کارهای انجام شده در این عرصه، برای ایشان سکون داده است.

گیلانی گفت که وی امیدوار است دیگر سلسۀ طولانی پر از تکالیف افغان ها، خاتمه یافته و با تامین صلح، در ثبات زندگی خواهند کرد.

وی از تمام افغان ها بخصوص طرف های درگیر در صلح افغانستان خواست که مطابق به خواسته های افغان ها اين پروسه را با موفقیت به پیش ببرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan