خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۵۱ حلقه چاه آب آشامیدنی در شهر فیض آباد به بهره برداری سپرده شد

اجتماع

آرشيف

۵۱ حلقه چاه آب آشامیدنی در شهر فیض آباد به بهره برداری سپرده شد

Sep 01, 2019 - 14:42

فیض آباد(پژواک،١٠سنبله ۹۸): با بهره بردارى از ٥١ حلقه چاه آب در شهرفيض آباد، بيش از ٢٠٠ هزار تن به آب آشاميدنى صحى دسترسى پيدا نمودند.

عبدالحسیب دقیق رییس اقتصاد بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين چاه ها در نواحى مختلف شهرنو و شهرکهنۀ فيض آباد، به هزينه ٣٠ ميليون افغانى کمک اداره انکشاف ايالات متحده امريکا(يواس آى دى) از سوى دفتر اکتيد حفرگرديده است.

موصوف افزود که ازاين پروژه که از سال ٢٠١٧ آغاز و اخيراُ تکميل گرديد، بيش از ٢٠٠ هزار تن در مناطق مختلف شهر فيض آباد بدخشان، به آب آشاميدنى صحى دسترسى پيدا مى کنند.

شمارى از باشندگان اين شهر، از حفر اين چاه ها اظهار خرسندى نموده مى گويند که قبل از اين، نسبت عدم دسترسى به آب آشاميدنى صحى، به امراض مختلف مصاب مى شدند.

غنی بای باشندۀ قریه صمدى ولسوالی ارگوى ولايت بدخشان، به آژانس خبرى پژواک گفت: «قبلا به مشکلات زیادی دچار بودیم و از آب دریای کوکچه که غیر صحی بوده، استفاده می نمودیم که اطفال مانرا به مرض اسهالات و استفراغ مصاب می گردید.»

وی اظهار اميدوارى نمود که با استفاده از آب چاه هاى جديد امراض کاهش يابد.

همچان محمد ظريف باشندۀ شهر کهنه فيض آباد بدخشان گفت که نسبت عدم دسترسى به آب آشاميدنى صحى، اکثر باشندگان اين مناطق، به امراض مکروبى مصاب مى شدند.

وى افزود: «اميدوار هستم که مريضى ها با استفاده از همين چاه ها کم شود، بسيار خوشحال هستيم که توجه شد و براى ما چاه هاى آب ساخته شد.»

به اساس معلومات دقيق، در حال حاضر ٤٥ درصد باشندگان شهر فيض آباد، به آب آشاميدنى صحى دسترسى دارند و اکثر باشندگان ولسوالى ها و نقاط دوردست بدخشان، از آب چشمه ها براى خوردن و نوشيدن کار مى گيرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement