خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«عاملين قتل مسئول کميسيون حقوق بشر غور شناسايى و مجازات شوند»

«عاملين قتل مسئول کميسيون حقوق بشر غور شناسايى و مجازات شوند»

Sep 07, 2019 - 18:13

فيروزکوه(پژواک، ١٦ سنبله ٩٨): نمایندگان شورای ولایتی، فعالان مدنی و کمیسیون مستقل حقوق بشر درغور، قتل مسئول کميسيون مستقل حقوق بشر اين ولايت را خلاف ارزش هاى انسانى خوانده، از حکومت خواستند تا عاملین قتل وی را شناسایی و محاکمه کنند.

به اساس يک گزارش آژانس خبرى پژواک، جسد سر بريدۀ عبدالصمد امیری سرپرست کميسيون مستقل حقوق بشر در ولايت غور، به تاريخ ١٤ سنبله از مسير شاهراه غور- کابل يافت شده بود.

حبیب الله رادمنش معاون و سرپرست ولایت غور، به آژانس خبرى پژواک گفته بود که طالبان به تاريخ ١٢ سنبله، اميرى را در ولسوالى جلريز ولايت ميدان وردک از موتر پايين نموده و با خود برده بودند.

عبدالحمید ناطقی عضو شورای ولایتی غور، امروز در يک نشست خبرى مشترک با نمايندگان نهادهاى مدنى و کميسيون مستقل حقوق بشر در ولايت غور،  سربريدن اميرى را جنايت نابخشودنى و عمل ضد انسانى خواند.

وى از حکومت و کشورهاى خارجى خواست که جلو اين چنين جنايات گرفته شود.

همچنان محمد حسن حکیمی يک تن از فعالین مدنی ولایت غور، در این نشست خبرى گفت: «طالبان خلاف تعهدات سپرده شده شان در قبال افراد ملکی، عمل میکنند.»

به گفته موصوف؛ امیری تنها برای حقوق افراد جامعه کار میکرد و به هیچ گروه و فرد وابسته نبود.

وى افزود: «طالبان با این عمل شان نشان داده اند که به هیچ گروهی و به هیچ طبقه و به مردم افغانستان و به افراد ملکی که اعلامیه داده اند که ضرر نمی‌رسانند، ضرر رساندن واقعاً یک عمل خلاف انسانی، خلاف بشری است؛ ما جداً از دولت می‌خواهیم که این مسئله را پیگری کند.»

وى نيز از حکومت خواست که تا عاملين قتل اميرى را شناسايى و مجازات نمايد.

همچنان فریده ناصری همکار عبدالصمد امیری و سرپرست کمیسیون حقوق بشر این ولایت، با اشاره به شخصیت وی گفت که او آرزوهای فراوان برای خود و ساختن کشورش داشت.

موصوف افزود که امیری، به هیچ گروه وابسته نبود و تنها می خواست برای افراد نیازمند جامعه دادخواهی و کار کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement