خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

منابع: مخالفين مسلح در جوزجان يک آنتن شبکۀ مخابراتى سلام را آتش زدند

منابع: مخالفين مسلح در جوزجان يک آنتن شبکۀ مخابراتى سلام را آتش زدند

Sep 07, 2019 - 13:53

شبرغان(پژواک، ١٦ سنبله ٩٨): منابع محلى در جوزجان مى گويند که مخالفين مسلح حکومت، ضمن به آتش کشيدن يک آنتن مخابراتى سلام، يکعراده هاموى نيروهاى امنيتى را نيز منفجر ساختند.

محمد نسیم بلیغ رئیس مخابرات ولایت جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت: «امروز به ما اطلاع رسید که آنتن شبکه مخابراتی سلام در قریه علی آباد ولسوالی فیض آباد، توسط  طالبان به آتش کشیده شده است.»

وی خاطرنشان ساخت که  شبکه یاد شده، ضمن پوشش مرکز ولسوالی فیض آباد،  تا ده کیلومتری قرای اطراف ولسوالی، به مردم عرضه خدمات  مخابراتی داشت.

او گفت که  بادرنظرداشت اوضاع کنونی، مشکل است تا این شبکه را درمربوطات ولسوالی فیض آباد فعال نمود.

 مسعود  ندیم سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت که  مخالفین دولت در نزدیکی قریه علی آباد، وارد سایت شبکۀ مخابراتی سلام شده و تجهیزات این شبکه را تخریب نموده و به آتش کشیدند.

موصوف افزود که به دنبال آتش کشيدن آنتن مخابراتى، يک عراده هاموى نيروهاى امنيتى را که غذاى سربازان را انتقال مى داد، نيز منفجر ساختند که در نتيجه يک منسوب امنيتى زخمى شده است.

اين درحالى است که قبلا طالبان هشدار داده بودند که شبکه هاى مخابراتى سلام را، به دليل اينکه فعاليت شبانه شانرا متوقف نساخته اند، هدف قرار مى دهند.

نديم گفت که کارمندان شبکه نسبت بروز این مشکل، قبلاً ساحه را ترک نموده بودند.

باشنده گان ولسوالی فیض آباد میگویند که شبکه های مخابراتی، از مدت زیادی مى شود که درمربوطات ولایت جوزجان، درجریان روز برای ساعات محدودی کارمیکند.

حسیب الله یکتن از باشنده گان قریه علی آباد، به پژواک گفت که شبکه مخابراتی سلام، یگانه شبکه مخابراتى است که در مربوطات ولایت جوزجان فعالیت بیست و چهار ساعته دارد.

وی افزود: «سر از امروز، ما نسبت سوختن تجهیزات شبکه در ولسوالی فیض آباد، نمیتوانیم از سیمکارت های آن استفاده کنیم.»

موصوف مى افزود که مسئولین امور امنیتی، باید برای جلوگیری از اعمال تخریبکارانه مخالفین دولت، تدابیری را روی دست گیرند؛ تا برای مردم مشکل پیش نیاید.

سمونیارعبدالواحد وجدان قوماندان امنیه ولایت جوزجان گفت که تدابیر لازم برای تطبیق پروگرام عملیاتی گرفته شده و به زودترین فرصت، از اخلال گری های مخالفین دراین ساحه جلوگیری خواهد شد.

او اضافه کرد  که در حال حاضر، عملیات در ساحات ولسوالی زارى و همرخ ولایت بلخ، توسط منسوبین نیروهای امنیتی جریان دارد و بعد از ختم آن در ساحات یاد شده, عملیات در شاهراه شبرغان – مزار نيز راه اندازی مى شود.

طالبان چندی پیش، ضمن اصدار پیامی گفته بودند که با منسوبین شبکه های مخابراتی سلام، منحیث سربازان نیروهای امنیتی برخورد میکنند و مراکز آن را ضمن پروگرام های عملیاتی از بین میبرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement