خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: نشست کمپ ديويد فرصتى بود که با خشونت هاى طالبان سپوتاژ گرديد

عبدالله: نشست کمپ ديويد فرصتى بود که با خشونت هاى طالبان سپوتاژ گرديد

Sep 08, 2019 - 18:56

کابل (پژواک، ١٧ سنبله ٩٨): رئیس اجرایې حکومت مي گويد زمینه‌‌یی که برای نشست مشترک در کمپ‌دیوید مساعد گردیده بود، یک فرصت بود؛ اما به دلیل افزایش خشونت‌ها و حملات  از سوی طالبان سبوتاژ ‌گردید.

اين مطلب، در خبرنامه رياست اجرائيه که در پیوند به تصمیم اخیر رئیس جمهور ایالات متحده امریکا درخصوص لغو مذاکرات صلح ميان امريکا وطالبان، امروز منتشر گرديده، بيان شده است.

دونالد ترمپ رئيس جمهور امريکا، صبح امروز (١٧سنبله) در يک تويت، گفتگوهاى جارى صلح افغانستان با طالبان مسلح را متوقف کرد.

موصوف در تويتر خود نوشته است که اين فيصله را بعد از آن کرد که طالبان در شهر کابل، در يک حمله به شمول يک سرباز امريکايى، ١٢ تن را کشتند.

درحمله انتحارى که پنجشنبه گذشته در ساحۀ شش درک شهرکابل صورت گرفت، به شمول يک سرباز امريکايى، دو سرباز ناتو و ده افغان کشته شدند.

در خبرنامه به نقل قول از داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان آمده است که صلح پایدار و با عزت، نیاز مبرم و خواست قاطبۀ مردم افغانستان است.

 

عبدالله افزوده است که از تلاش‌ها برای دست‌یابی به یک صلح با عزت، عادلانه و پایدار به رهبری و مالکیت افغان‌ها و به همکاری متحدان بین‌المللی خویش به ویژه ایالات متحده حمایت و پشتیبانی مى کند.

اين مقام بلند پايه حکومت افغانستان گفته است: "ما به زمینه‌‌یی که برای نشست مشترک در کمپ‌دیوید مساعد گردیده بود، به عنوان یک فرصت نگاه می‌کردیم؛ اما متأسفانه تلاش‌های صلح برخلاف خواست و آرزوی مردم افغانستان، به دلیل افزایش خشونت‌ها و حملات دهشت‌افگنانه از سوی طالبان و عوامل دیگر سبوتاژ ‌گردید."

عبدالله در ادامه افزوده است که حکومت افغانستان، همانند گذشته برای دست‌یافتن به صلح با عزت، عادلانه و پایدار پابند مى باشد و راه حل بحران فعلی کشور را در مذاکرات صادقانه و رو در رو به رهبری و مالکیت‌ افغان‌ها می‌داند و از تلاش‌ها و همکاری‌های متحدان بین‌المللی استقبال می‌کند.

اين درحاليست که درپى تصميم رئيس جمهورامريکا درمورد توقف روند مذاکرات با طالبان، ارگ رياست جمهورى نيز گفته است که مانع اصلی در پروسه جاری صلح، ادامه خشونت ها و جنگ جاری طالبان علیه افغان ها می باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement