خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با گذشت دوسال هنوزهم کار سرک حلقوی گردیز آغاز نشده است

با گذشت دوسال هنوزهم کار سرک حلقوی گردیز آغاز نشده است

Sep 12, 2019 - 15:21

گردیز (پژواک، ۲۱ سنبله ۹۸): اعضای شورای ولایتی پکتیا و باشنده گان این ولایت میگویند که با گذشت حدود دو سال، هنوزهم کار سرک حلقوی گردیز آغاز نشده و در این مورد، وعده ها حقیقت نداشت.

به تاریخ ۲۶ عقرب سال ۱۳۹۶، والی پکتیا سروی سرک حلقوی این ولایت را افتتاح کرده و گفت که در مدت سه ماه بعد از تکمیل سروی، کار این پروژۀ بزرگ آغاز خواهد شد؛ اما تا اکنون آغاز نگرديده است.

در این مورد، ایوب غروال معاون شورای ولایتی پکتیا، به تاریخ ۲۱ سنبله به آژانس خبری پژواک گفت وعده های دروغین، نشانه های حکومتداری ضعیف است و به همین دلیل، میان حکومت و مردم بی باوری و فاصله ایجاد شده است.

غروال افزود: "وسعت شهری بسیار مهم است، ازدحامى که حالا در شهر است، سبب ناامنی نیز میشود، باید کار سرک حلقوی به وقت خود آغاز میشد و به وقت مشخص خود به پایان میرسید."

محمد رحمن قادری عضو دیگر شورای ولایتی، این سرک را برای گسترش شهری و اقتصادی و شهر گردیز مهم دانسته و تاکید کرد که مسئولین، باید در رابطه به آغاز نشدن پروژه های افتتاح شده، به مردم پاسخ ارایه نمایند.

قادری افزود: "دراین مورد نه تنها ریاست فوایدعامه، بلکه رهبری پکتیا نیز غافل محسوب میشود؛ چرا که این کار را تعقیب و از مرجع مربوطه نپرسیده است."

همچنان بلال معروف فعال جامعه مدنی گفت که ادارات مربوطه، باید قبل از افتتاح پروژه ها برای عملی شدن آن، بودجه را منظور و همه تدابیر را بگیرند و بعد از آن، بدون کدام وقفه کار عملی را آغاز نمایند.

معروف گفت: "ما شاهد آن بودیم، آنان وعده سپردند که در ظرف سه ماه سروی آن تکمیل میشود؛ اما حالا شاهديم که سروی سرکى که از منطقه تیره به رباط رفته است، تکمیل نشده و چند روز قبل، ریاست خواست که در تکمیل سروی، با آنان همکاری صورت بگیرد."

عبدالله احمدزی باشنده گردیز گفت که مردم از افتتاح سرک حلقوی خوش بودند، که بر زندگی مردم زیاد تأثیر مثبت خواهد گذاشت؛ اما آغاز نشدن کار آن، مردم را نا امید کرده است.

احمدزی گفت: "کارسرک حلقوی گردیز شروع نشده؛ از این رو ما انتقاد شدید داریم و از تمام ادارات مربوطه میخواهیم که بالای آن کار نمایند؛ ورنه ما مجبور خواهیم شد که به این خاطر به سرک ها برایيم."

شماری دیگر از باشنده گان این ولایت نیز اظهاراتى داشتند.

شمیم خان کتوازی والی پکتیا، در واکنش به این گفته ها به پژواک گفت که آن زمان، تنها سروی سرک صورت گرفته بود، که دو بخش آن تکمیل شده و کار یک بخش دیگر آن نیز از اثر مشکلات امنیتی باقی مانده است.

کتوازی افزود که این سرک حدود ۶۰ متر عرض دارد، و برای ۴۰ کیلومتر آن بودجه موجود است، دیزاین یک بخش آن، به پایان رسیده و اکنون در کميسیون تدارکات زیر کار قرار دارد.

نامبرده افزود: "ما سروی آن را اغاز کرده بودیم. این سرک به سه فاز تقسیم شده، برای تمام سرک بودجه موجود است. کار فاز اول که ۱۷ کیلومتر است، در روزهای نزدیک به اعلام خواهد رفت."

سرک حلقوی پکتیا یکی از آن پنج پروژه است که کار آن افتتاح شده؛ اما با گذشت سال ها و ماه ها هنوزهم کار عملی آن آغاز نشده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan