خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شمارى از عالمان دين در نيمروز بر مشارکت وسيع مردم در انتخابات تاکید کردند

شمارى از عالمان دين در نيمروز بر مشارکت وسيع مردم در انتخابات تاکید کردند

Sep 14, 2019 - 16:44

زرنج (پژواک، ٢٣سنبله ٩٨): عالمان دين طی یک اجتماع درولايت نيمروز، حمایت شانرا از برگزارى انتخابات رياست جمهورى به وقت تعيين شدۀ آن اعلام کرده و بر مشارکت وسيع مردم آن ولايت در انتخابات تاکید کردند.

 درنشستى که امروزبه اشتراک ده ها تن ازعالمان دين وصدها باشنده شهرزرنج، با حضور مقام هاى محلى ولايت نيمروز در مهمانخانه آزادی ولایت برگزارشد، اشتراک کننده ها بر ضرورت اشتراک مردم در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرده و از مردم خواستند که در این پروسه اشتراک فعال نمايند.

مولوی گل احمد احمدی سخنران نخست اين نشست که به نمایندگى از عالمان دين در آن ولايت صحبت ميکرد، گفت حضور مردم درانتخابات براى تعیين سرنوشت شان  اساسى پنداشته ميشود.

اين عالم دين افزود که هرگاه جمع کثیری در انتخابات حضور یابند، نه تنها شفافيت انتخابات تامين ميگردد، بلکه جلوتخلفات گرفته ميشود و در نهايت فرد مناسب به عنوان زعيم کشور انتخاب خواهد شد .

سید ولی "سلطان" والی نیمروز که درين نشست حضورداشت، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را بخاطر آبادی و پیشرفت کشور و ختم جنگ چندین دهه، یک امر مهم و الزامی عنوان نمود.

اين مقام بلندپايه ولايت نيمروز، مشارکت تمامى اقشار جامعه واجد شرایط در انتخابات ریاست جمهوری را در تعیين سرنوشت کشور، يک ضرورت مبرم خواند.

والی نيمروز ازمردم آن ولايت خواست که ازحق رايدهى شان استفاده کنند و به شکل خودمختار، کاندیدای مورد نظر خویش را انتخاب نماييد.

موصوف همچنان از عالمان دين خواست تا ازطريق منابر مساجد، بگونه بيطرفانه مردم را آگاهى دهند که در انتخابات پيش رو شرکت نمايند.

قراراست انتخابات رياست جمهورى که ١٧ تن براى احراز پست رياست جمهورى خود را نامزد کرده اند، به تاريخ ششم ميزان سال روان برگزار گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement