خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: در پروسۀ حج به اداره و مدیریت بیشتر نیاز است

غنى: در پروسۀ حج به اداره و مدیریت بیشتر نیاز است

Sep 14, 2019 - 19:37

کابل (پژواک ٢٣ سنبله ٩٨): رئیس جمهور ضمن تاکيد بر اينکه در پروسۀ حج به اداره و مدیریت بیشتر نیاز است، ميگويد که بخاطر ایجاد سهولت های بیشتر برای حجاج، کمپ ها و محل بودوباش آنان و پروسۀ انتقالات اصلاح می گردد.

در خبرنامه اى که از سوى ارگ به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور عصر امروز در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی با آخرین کاروان حجاج که از بیت الله شریف به وطن برگشتند، دیدار کرد.

منبع مى نويسد که در این دیدار، ابتدا مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت حج و اوقاف صحبت نمود و از توجه خاص رئیس جمهور به حجاج افغانستان ابراز امتنان کرده، گفت که نسبت به سال های گذشته، در پروسۀ حج تغییرات مثبت به میان آمده است.

وی افزود که امسال حجاج افغانستان در مدت ۲۵ روز به کشور انتقال گردیدند و مدت ۳۸ روز را در مراسم حج سپری کردند و پروسۀ حج امسال کامیاب ارزیابی شده است.

بعداً حاجی علی عطایی و حاجی امین‌الله ازره وال به نمایندگی از حجاج صحبت کردند و ضمن تشکر از رئیس جمهور بخاطر استقبال از حجاج در میدان هوایی، گفتند: "ما برای آرامش و صلح و ثبات افغانستان ضمن ختم های قرآن عظیم الشان، دعا نمودیم."

آنان خواستار توجه بیشتر به پروسۀ حج شدند و گفتند که بخاطر موفقیت این پروسه باید پلان های استراتیژیک طرح و تطبیق گردد تا تسهیلات بیشتر برای حجاج فراهم شود.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن خوش آمدید به حجاج افغان: "گفت که برای من افتخار بزرگ است که از شما استقبال می کنم."

او ابراز امیدواری کرد که طاعات و عبادات حجاج و دعاهای شان برای ختم جنگ تحمیلی و بحران چهل سالۀ کشور، قبول درگاه ایزد متعال گردد.

وى گفت که در پروسۀ حج، به اداره و مدیریت بیشتر نیاز است و دولت پلان همه جانبه در این خصوص روی دست دارد. موفقیت پروسۀ حج نه تنها وظیفه وزارت ارشاد، حج و اوقاف است، بلکه تمام ادارات دولت در این خصوص مسئولیت دارند.

وی افزود که بخاطر ایجاد سهولت های بیشتر برای حجاج، کمپ ها و محل بودوباش آنان و پروسۀ انتقالات اصلاح می گردد و شرکت آریانا به پا ایستاده می شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement