خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کاروان انتقال مواد انتخاباتى به دره صوف مورد حملۀ مسلحانه قرار گرفت

کاروان انتقال مواد انتخاباتى به دره صوف مورد حملۀ مسلحانه قرار گرفت

Sep 14, 2019 - 13:30

ايبک (پژواک، ٢٣ سنبله ٩٨): در حملۀ مسلحانه بر کاروان انتقال مواد انتخاباتى ولسوالى دره صوف سمنگان، يک تانک نيروهاى امنيتى تخريب شده و دو سرباز اردوى ملى زخم برداشته اند؛ اما به مواد آسيب نرسيده و به دره صوف انتقال يافته است.  

بر اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری، انتقال مواد حساس از دفاتر مرکزی به دفاتر ولایتی، به تاریخ ۸ سنبله آغاز شده و بايد تا ٢٢ اين ماه تکميل ميشد. مطابق اين تقویم، انتقال مواد يادشده از دفاتر ولایتی، به تاریخ ۲۲ سنبله به مراکز ولسوالى هاآغاز شده است.

عبدالیقین احمدی ولسوال دره صوف پايین سمنگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که نيروهاى اردوى ملى، روز گذشته مواد حساس انتخابات ریاست جمهوری را از مزار شریف مرکز ولایت بلخ، به ولسوالی های دره صوف بالا و دره صوف پايين سمنگان انتقال مى دادند.

به گفته او، اين کاروان انتقال مواد انتخاباتى، در منطقه کوتل ریگی ولسوالی کشندۀ ولایت بلخ، با کمين مخالفين مسلح دولت رو به رو شد.  

موصوف افزود که در اين حمله، يک تانک هاموى اردوى ملى تخريب شده و دو تن از منسوبين اين نيروها زخم هاى سطحى برداشته اند؛ اما به مواد آسيب نرسيده و حوالى ساعت ٦عصر ديروز، به مرکز ولسوالى درۀ صوف پايين رسيده است.  

او گفت که قرار است مواد مربوط به ولسوالى دره صوف بالا، از دره صوف پايين به دره صوف بالا انتقال يابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement