خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"۱۶ طالب به شمول چهار فرمانده و یک مشاور پاکستانی در حمله هوایی کشته شدند"

"۱۶ طالب به شمول چهار فرمانده و یک مشاور پاکستانی در حمله هوایی کشته شدند"

Sep 15, 2019 - 20:31

ميمنه (پژواک ٢٤ سنبله ٩٨): منابع امنیتی در شمال افغانستان می گویند که در دو حمله هوایی در دو منطقه ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب، ۱۶ طالب به شمول چهار فرمانده و یک مشاور پاکستانی خبر می دهند.

جگرن محمد حنیف رضایی شام‌امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که در نتیجه عملیات نیروهای دفاعی کشور با محوریت کوماندوها در قریه دونگ قلعه ولسوالی گرزیوان که دیشب صورت گرفت، ۷ تن از طالبان به شمول سه سرگروپ محلی این گروه بنام های حقیار، داملا حمیدالله و ملاعمری کشته شده و ۱۲ تن دیگر زخمی گردیدند.

وى افزود که ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه ظهر دیروز یک حمله هوایی دیگر از سوی قوای هوایی کشور، در منطقه درِه شاخ ولسوالی گرزیوان بر یک مرکز تربیوی مخالفين انجام‌شد در نتیجه آن یک مربی پاکستانی بنام مُستعار حنظله و یک مربی هلمندی این گروه، بنام ملا امان الله همراه با ۷ تن از افراد تحت تعلیم شان کشته شدند.

او علاوه کرده که در هر دو حمله هوایی افزون بر وارد شدن تلفات مرگبار ۱۲ طالب دیگر به شمول دو فرد کلیدی آنها بنام های قاری سُنَّتُ الله وملا رحمت نیز شدیداً زخمی شدند.

سخنگوی قول اردوی شاهین می گوید که نیروهای خاص افغان در دونگ قلعه گرزیوان داخل شدند در جستجوی طالبان هستند.

وى افزود که در هر دو عملیاتی که در گرزیوان صورت گرفت، چندین موقعیت و سنگرهای مخالفین تخریب و مقادیری تجهیزات نظامی و مهمات نیز بدست نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

ملا فیض الله رحمانی ولسوال گرزیوان در تماس به پژواک گفت که در عملیات دیشب دونگ قلعه تلفات سنگین به طالبان وارد شده، جنگ جریان دارد، به فرصت مناسب جزئیات دقیق و ارقام تلفات طرفین را خواهد گفت.

یک مسوول ارشد طالبان به پژواک تائید کرد که نیروهای خارجی با کوماندوها ساعت ۹:۴۰ دیشب در دونگ قلعه چاپه زدند، دو طالب کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند و یک دکاندار به شلیک خارجی کشته شده است.

وی گفت که آنها منطقه را ماینگذاری کرده بودند، چندین انفجار صورت گرفت، تلفات زیاد افراد دولتی و حامیان خارجی شان نیز وارد شده است.

به دلیل قطع شبکه های مخابراتی نتوانستیم جزئیات بیشتر در مورد وارد شدن خسارت به افراد ملکی و نیز تلفات طالبان در منطقه دره شاخ گرزیوان به دست بیاوریم.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement