خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: طالبان مسئول قطع برق در۱۱ولایت مى باشند

عبدالله: طالبان مسئول قطع برق در۱۱ولایت مى باشند

Sep 16, 2019 - 15:41

کابل (پژواک، ٢٥سنبله ٩٨): رئيس اجرايى حکومت، در آخرین نشست نوبتی شورای وزیران، طالبان را مسئول قطع برق در يازده ولايت خواند و گفت که چنين عملکرد، هيچ کمکى به ارادۀ طالبان براى صلح نمى کند.

عبدالله عبدالله رئيس اجرايى حکومت که امروز درآخرين نشست شورای وزیران پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری  صحبت مى کرد، گفت که متأسفانه طالبان پایه‌های برق را انفجار داده‌اند.

به گفتۀ اين مقام بلند پايه حکومت افغانستان، این اقدام طالبان هیچ کمکی به ارادۀ طالبان برای صلح نمی‌کند وهیچ مشکل این گروه را حل نخواهد کرد.

وى درادامۀ صحبت هايش افزود: "متأسفانه در نتيجه تخريب پایه‌های برق، یازده ولایت متأثر شده‌است و این اقدام طالبان، هیچ کمکی به فکر شان که آنها نیت و ارادۀ قوی برای رفتن به‌طرف صلح دارند، نشان نمی‌دهد."

 اين درحاليست که روز گذشته، شرکت برشنا اعلام کرد که در نتیجۀ درگیری‌ها در بخش‌های ولایت بغلان، لين های برق وارداتی تاجکستان و ازبکستان به افغانستان،  قطع گرديده است .

با اينحال شرکت برشنا، امروز با انتشار خبرنامه اى گفته است که افراد تخنيکى اين اداره به ولايت بغلان رسيده اند؛ اما به دليل مشکلات امنيتى، تاکنون نتوانسته اند کار ترميم پايه هاى منهدم شدۀ برق در بغلان را اغاز کنند.

عبدالله در بخشى ازصحبت هايش از مسئولان وزارت‌خانه‌ها و ادارات دولتی خواست که در جریان پروسه انتخابات، با بی‌طرفی کامل به مردم خدمات ارائه کنند و از عمل‌کرد‌هایی که شکل و رنگ کمپین‌های انتخاباتی به خود بگیرد، خودداری ورزند.

وى بر بی‌طرفی‌ نهادهای امنیتی و دفاعی کشور در انتخابات ریاست جمهوری نیز تأکید کرد و از مسئولان امنیتی خواست تا بی‌طرفی نهادهای دولتی را حفظ کنند.

آخرین نشست شورای وزیران، در حالی برگزار شد که ۱۱ روز تا برگزای انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement