خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"عملیات گسترده برای تامین امنیت انتخابات در حوزۀ غرب راه اندازی ميشود"

"عملیات گسترده برای تامین امنیت انتخابات در حوزۀ غرب راه اندازی ميشود"

Sep 16, 2019 - 16:43

شهرهرات (پژواک، ٢٥سنبله ٩٨): مقام های محلی چهار ولایت زون غرب، از راه اندازی عملیات گسترده بخاطر تامین امنیت انتخابات در این حوزه خبر می دهند.
والیان و قوماندانان امنیه چهار ولایت، هرات، فراه، غور و بادغیس، امروز در شهر هرات نشستی را بخاطر پلان گذاری تامين امنیت انتخابات و برنامه های انکشافی این ولایت ها بر گزار کرده اند.
 این مقام هاگفتند که روز گذشته، نشستی را با مقام های ارشد خارجی در حوزه غرب، پیرامون چالش های امنیتی و هماهنگی های بیشتر برگزار کرده اند و امروز نیز نشست چهارجانبه میان والیان و قوماندانان این چهار ولایت زون غرب، بخاطر چگونگی تامین امنیت حوزه غرب تدويرگرديد.
 عبدالقیوم رحیمی والی هرات گفت که در این جلسه، فيصله شد تا نیروهای امنیتی مستقر در چهار ولایت، به گونۀ همزمان عملیات های مشترکی را جهت سرکوب مخالفان مسلح دولت، در زون غرب راه اندازی کنند.
وی افزود که این عملیات، پیش از انتخابات ریاست جمهوری در سراسر حوزه غرب کشور آغاز و تا ختم انتخابات ادامه خواهد یافت.
به گفتۀ والی هرات، این عملیات مشترک، به حمایت هوایی نیروهای افغان و خارجی همراه خواهد بود.
موصوف افزود: "با راه اندازی این عملیات گسترده، شرایط برگزاری انتخابات بیشتر از پیش فراهم خواهد شد."
از سوی دیگر، والی هرات گفت که بر اساس بررسی های نهادهای امنیتی ولایت های زون غرب، در مدت ٢٠ روز گذشته بیش از هفتصد طالب مسلح در چهار ولایت زون غرب کشته شده اند.
او افزود که نیروهای امنیتی، شیوه تازۀ عملیات شان را روی دست گرفته اند که طالبان از آن آگاهی ندارند و تلفات سنگینی را متقبل خواهند شد.
همچنان محمد شعیب ثابت والی فراه، هر چند از تهدید بلند امنیتی در برخی ولسوالی های این ولایت خبر میدهد؛ اما می گویند که انتخابات در بیشتر ولسوالی های ولایت فراه برگزار خواهد شد.
والی فراه به گونۀ واضح، از تهدید امنیتی ولسوالی ها و اینکه در کدام ولسوالی انتخابات برگزار خواهد شد، چیزی نگفت؛ اما افزود که تمامى نهادهای امنیتی در تلاش اند تا شرایط برگزاری انتخابات را در تمام ساحات این ولایت مهيا سازند.
او گفت که مواد حساس و غیرحساس، به بیشتر ولسوالی ها انتقال داده شده است.
غلام ناصر خاضع والی غور نیز از تامین امنیت انتخابات در ولایت غور، خبر داده گفت که از یک ماه به این طرف، عملیات گسترده ای در بخش های شهر فیروزکوه مرکز غور و ولسوالی های دهگانه این ولایت، راه اندازی شده است و شرایط برگزاری انتخابات در تمام ولسوالی ها فراهم شده است.
او افزود که مواد انتخاباتی، به تمام ولسوالی ها انتقال داده شده است.
از سويی هم عبدالغفور ملکزی والی بادغیس نیز اطمینان داد که انتخابات، در تمام ولسوالی های این ولایت برگزار خواهد شد.
وی افزود که برخی ولسوالی های بادغیس به ویژه بالامرغاب، زیر تهدید امنیتی قرار دارند و تا روز برگزاری انتخابات، عملیات های گسترده اى راه اندازی گرديده و شرایط برگزاری انتخابات فراهم خواهد شد.
حوزه غرب کشور، نقش تعیين کننده‌ ای در انتخابات ریاست جمهوری دارد.
بنابه گفته آگاهان و فعالین مدنی، تامین امنیت در روزهای نزدیک به انتخابات، خواهد توانست انگیزۀ مردم برای اشتراک در این پروسه را بالا ببرد.
 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement