خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

لین قطع شدۀ برق در ولایت بغلان تا پایان امروز دوباره وصل خواهد شد

لین قطع شدۀ برق در ولایت بغلان تا پایان امروز دوباره وصل خواهد شد

Sep 18, 2019 - 13:54

 

پلخمری (پژواک، ۲۷ سنبله ۹۸): مقامات محلی در ولایت بغلان می گویند که با میانجیگری متنفذین قومی، تلاش های دوباره براى وصل کردن لین قطع شدۀ برق وارداتی، جریان دارد.

خانزاده مظلومیار ولسوال مرکزی بغلان، امروز به آژانس خبری پژواک گفت که شماری از بزرگان قومی، در مورد دوباره وصل کردن لین های قطع شدۀ برق، با طالبان گفتگو کرده اند.

وی افزود: "طالبان اجازه دادند؛ و انتظار می رود که امروز در منطقۀ حسن تال لین های قطع شدۀ برق دوباره وصل شود."

همچنان ارباب فرامرز توخی بزرگ قومی ولسوالی بغلان مرکزى، به آژانس خبری پژواک گفت که متنفذین قومی با طالبان گفتگو کرده اند.

وی گفت: "من مریض بودم، خودم نرفتم؛ اما بزرگان دیگر رفته بودند و پیرامون وصل کردن لین های قطع شدۀ برق با طالبان گفتگو کردند؛ کدام مشکل وجود ندارد و کارهای دوباره وصل کردن آن آغاز میشود."

یک کارمند برشنا شرکت در بغلان که نخواست نامش در گزارش نشر شود، به آژانس خبری پژواک گفت که تیم افراد فنی این شرکت، از کابل به ولایت بغلان رسیده است.

وی افزود: "در این محل پایه های برق چپه شده است، اکنون تنها لین های آن به طور موقت وصل میشود، ترمیم پایه های تخریب شده، زمانگیر است."

شرکت برشنا در کابل نیز با نشر یک اعلامیه گفته است که در مناطق حوزۀ کندز و غوری برشنا، به انجنیران اجازه داده شده است که برای ترمیم پایه های تخریب شدۀ برق کار کنند.

در خبرنامه آمده است که تا شام امروز، ۱۵۰ میگاوات برق به طور عاجل وصل خواهد شد.

قابل یادآوری است که طالبان چند روز قبل، پایه های برق وارداتی ازبکستان در منطقۀ دند شهاب الدین پلخمری، و روز دیگر پایه های برق وارداتی تاجکستان را، به وسیله مواد منفجره تخریب کردند که از اثر آن، به شمول ولایت کابل، برق ۱۱ ولایت کشور قطع شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement