خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه تن از نيروهاى خيزش مردمى در جوزجان کشته شدند

سه تن از نيروهاى خيزش مردمى در جوزجان کشته شدند

Sep 19, 2019 - 18:31

شبرغان (پژواک، ٢٨ سنبله ٩٨): مسئولين جوزجان ميگويند که طالبان در نزدیکی شاه جهان قلعۀ ولسوالی فیض آباد ولایت جوزجان، ضمن حمله بر یک گروپ نیروهای خیزش مردمی، سه تن را به شمول قوماندان چاری به قتل رسانده و دو تن دیگر را مجروح کرده اند.

همچنان آنها در مسیر راه شبرغان – مزار، دو تانکر تیل را نیز با خود به طرف قریه گرجک این ولسوالی برده اند.

الف شاه ولسوال فیض آباد، ضمن اظهار این مطلب به آژانس خبرى پژواک گفت که بعد از ظهر امروز، چاری قوماندان با عده یی از افرادش، غرض تامین امنیت شاهراه شبرغان – مزار در نزدیکی شاه جهان قلعه، با کمین نیروهای مخالفین برخورده و ضمن درگیری جان باخته است.

وی تصریح کرد که چاری قوماندان، قبلاً به صفت قوماندان امنیه ولسوالی فیض آباد اجرای وظیفه میکرد و از مدتی به اینسو به تقاعد سوق داده شده بود.

او اضافه کرد که چاری بعد ازتقاعد، برضد نیروهای طالبان سلاح برداشت و گروپ صد نفری از نیروهای خیزش مردمی را دراین ولسوالی اداره و کنترول میکرد.

ولسوال فیض آباد خاطرنشان ساخت که درگیری پس از اعزام نیروهای تازه به محل خاتمه یافته و اکنون ساحه امنیت است.

وی به ادامه صحبت هایش علاوه کرد، طالبان در مسیر راه شبرغان – مزار، دو عراده تانکر تیل را نیز با خود به قریه گرجک برده اند، که از سرنوشت سرنشینان آن خبری دردست نیست.

موصوف افزود که شاهراه شبرغان – مزار، در بعضی نواحی اکنون نیز مشکلات خود را دارد که حل ناشده باقی مانده است.

این درحالیست که قبل از ظهر امروز، سمونیار عبدالواحد وجدان قوماندان امنیه ولایت جوزجان، از امنیت کامل راه مزار- شبرغان اطمینان داده بود .

وجدان، ضمن صحبتی علاوه کرده بود که عملیات تا پاکسازی کامل این شاهراه در ولایت جوزجان ادامه خواهد داشت و مناطق آسیب پذیر، پوسته گذاری خواهد شد.

به قول قوماندان امنیه، اکنون پوسته گذاری نیروهای امنیتی در بین ولسوالی خانقاه و آقچه ولایت جوزجان ادامه دارد و تا منطقه حد بخشی ولایت جوزجان، سربازان در پوسته ها و بیزهای جدید جابجا خواهند شد.

تا کنون طالبان، در مورد این رویداد ابراز نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement