خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاهراه شبرغان- مزارشریف از وجود مخالفین مسلح دولت تصفیه شد

شاهراه شبرغان- مزارشریف از وجود مخالفین مسلح دولت تصفیه شد

Sep 19, 2019 - 15:49

شبرغان (پژواک، ٢٨ سنبله ۹۸): مقام های محلی می گویند که پوسته های تلاشی مخالفین مسلح دولت در شاهراه شبرغان – مزارشریف، در نتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی، از ميان برداشته شد.   

این شاهراه از حدود یک ماه به این سو، زیر کنترول طالبان قرار داشت. طالبان در چندین قسمت منطقۀ   شاه­ میرزای ولسوالی خانقاه ولایت جوزجان، پوسته های تلاشی ایجاد کرده بودند.

سمونیارعبدالواحد وجدان قوماندان امنیه جوزجان گفت که مسیر شبرغان – مزارشریف، صبح امروز در نتیجه عملیات چهار روزۀ نیروهای دولتی، از وجود مخالفین مسلح دولت تصفیه شد و مخالفین مسلح، تا حدود چهار کیلومتری این شاهراه عقب زده شده اند.

به گفتۀ  او در این عملیات، سه طالب مسلح کشته شده و یازده تن دیگر این گروه زخم برداشته اند.

به گفته موصوف، اکنون نیروهای دولتی در حال ایجاد پوسته های امنیتی در این مناطق می باشند.  

وی افزود: «وضعیت در جریان یک ماه گذشته، طوری بود که منسوبین دولتی نمی توانستند در این راه رفت و آمد کنند، ولی امروز افسران نظامی نیز می توانند با یونیفورم نظامی، به مزار شریف مرکز ولایت بلخ بروند و از آنجا به شبرغان مرکز ولایت جوزجان بیایند.»

وجدان گفت که مخالفین مسلح دولت، در این مسیر از موترها پول می گرفتند.

سمونوال غلام حیدر قوماندان امنیه ولسوالی خانقاه گفت: «طالبان پانزده نقطه را در اینجا ماین گذاری نموده و چهار نقطه سرک را ذریعه اسکواتور جر زده بودند که برای وسایط نقلیه و مسافربری، جریان عبور و مرور را مختل نموده بودند، ولی ما امروز ساحات تخریب شده را ترمیم کردیم.»

طالبان تا حال، در این مورد چیزی نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement