خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ادارۀ تدارکات ملی افغانستان:به نگرانی‌ های وزارت خارجه‌ امریکا پاسخ می ‌دهد

ادارۀ تدارکات ملی افغانستان:به نگرانی‌ های وزارت خارجه‌ امریکا پاسخ می ‌دهد

Sep 20, 2019 - 16:13

کابل (پژواک، ۲۹ سنبله ۹۸): ادارۀ تدارکات ملی، پس از ابراز نگرانی امریکا از نبود شفافیت در تصمیم‌ های این اداره و ناکامی دولت افغانستان در برآورده کردن معیارهای شفافیت و حسابدهی، می گوید که به این نگرانی ها پاسخ می دهد.

وزارت خارجه امریکا اعلام کرده است که صد میلیون دالر کمک به دولت افغانستان را که قرار بود در ایجاد زیرساخت های انرژی در افغانستان به مصرف برسد، به دلیل وجود فساد و سوء مدیریت مالی، دوباره به خزانه امریکا بر می‌ گرداند.

همچنان، وزارت خارجه امریکا از نبود شفافیت در تصمیم‌ های اداره تدارکات ملی ابراز نگرانی نموده، گفته است که ۶۰ میلیون دالر کمک در نظر گرفته شده را به دلیل ناکامی دولت افغانستان در برآورده کردن معیارهای شفافیت و حسابدهی در مدیریت منابع مالی به تعلیق درمی ‌آورد.

ادارۀ تدارکات ملی افغانستان، پس از ابراز این نگرانی ها، با نشر اعلامیه ای گفته است که کمیسیون تدارکات ملی مرجع تصمیم ‌گیری در مورد منظوری و رد پروژه‌ ها است، نه ادارۀ تدارکات ملی.

در اعلامیه آمده است که تمامی تصامیم در کمیسیون تدارکات ملی در حضور ناظران ملی و بین‌المللی از جمله بازرس ویژۀ امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار)، سیستیکای حمایت قاطع، دیدبان شفافیت، کمیسیون‌ های اقتصاد ملی، مالی و بودجوی شورای ملی و کميتۀ مستقل مشترک نظارت و ارزيابى مبارزه با فساد ادارى «میک» گرفته شده و این ناظران از موجودیت شفافیت اظهار خرسندی نموده اند.

در اعلامیه تذکر رفته است که ادارۀ تدارکات ملی یک ادارۀ پالیسی ‌ساز است و اقدامات جدی در راستای مبارزه با فساد انجام داده است.

منبع نوشته است که منحیث دارالانشای کمیسیون تدارکات ملی حاضر است به تمام نگرانی ‌ها در رابطه به تصامیم این کمیسیون پاسخ بدهد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement