خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امریکا ۱۶۰ میلیون‌ دالر کمک مالی برای پروژه انرژی افغانستان را لغو کرد

امریکا ۱۶۰ میلیون‌ دالر کمک مالی برای پروژه انرژی افغانستان را لغو کرد

Sep 20, 2019 - 10:45

کابل (پژواک،۲۹ سنبله ۹۸):  امریکا دولت افغانستان را به ناکامی در مقابله با فساد اداری متهم کرده و از پرداخت بیش از ۱۶۰ میلیون دالر که قرار بود در پروژه هایی زیربنایی در افغانستان هزینه شود، خودداری کرده است.

در خبرنامه وزارت خارجه امریکا به نقل از مایک پمپئو، وزیر خارجه آمده است که کشورش انتظار دارد کمک ‌های امریکا در راستای منافع همه شهروندان افغانستان به مصرف برسد، اما با توجه به موجودیت فساد و سوء مدیریت مالی، امریکا حدود ۱۰۰ میلیون دالر کمک خود را دوباره به خزانه‌ دولت ایالات متحده بر می‌ گرداند.

وزیر خارجه امریکا گفته است، قرار بود این پول برای ایجاد یک زیرساخت بزرگ انرژی در افغانستان به مصرف برسد.

پمپیو گفته است، قرار بود که از طریق این پروژه پنج سب‌ استیشن برق و زیرساخت‌های انتقال انرژی میان غزنی- قندهار و کجکی-قندهار را تمویل شود.

وزارت خارجه امریکا همچنان از نبود شفافیت در تصمیم ‌های اداره تدارکات ملی ابراز نگرانی کرده و گفته است که ۶۰ میلیون دالر کمک در نظر گرفته شده را به دلیل ناکامی دولت افغانستان در برآورده کردن معیارهای شفافیت و حسابدهی در مدیریت منابع مالی به تعلیق در می ‌آورد.

در اعلامیه‌ وزارت خارجه امریکا آمده است: «ما انتظار داریم دولت افغانستان ثابت کند که تعهد واضح به مبارزه با فساد، خدمت به مردم و حفظ اعتماد آن‌ ها دارد، رهبران افغانستان که نتوانند این معیار را برآورده کنند، باید حساب بدهند.»

علاوه بر این وزارت خارجه امریکا در اعلامیه‌ گفته است که تا پایان امسال همکاری مالی خود با کميتۀ مستقل مشترک نظارت و ارزيابى مبارزه با فساد ادارى (میک) را نیز به حالت تعلیق در می‌ آورد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement