خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در فارياب پنج تن جان باخته اند

در فارياب پنج تن جان باخته اند

Sep 21, 2019 - 14:44

ميمنه(پژواک،٣٠ سنبله ٩٨):منابع محلی درولایت فاریاب می‌گویند که پنج تن به شمول دو نامزاد جوان، در رويداد هاى جداگانه در اين ولايت جان باخته اند.

نخستين رويداد، درنتيجه شوخى حين تماس تيليفونى ميان دو نامزاد جوان صورت گرفته که به خودکشى هر دو جانب انجاميده است.

رحمت الله قیصاری ولسوال قیصار اين ولايت به آژانس خبرى پژواک گفت که اين واقعه هنگامى رخ داد که روز گذشته، دختر ١٧ ساله به اسم پروانه درمنطقه ثور ولسوالى قيصار، ازطریق مبایل با نامزادش درترکيه صحبت مى کرد.

وى مى گويد که نامزاد پروانه به گونۀ شوخى عکس يک زن و يک کودک را برايش نشان داده و گفته است که در ترکيه خانم و اولاد دارد.

به گفتۀ او، پروانه اين سخنان نامزادش را تحمل نکرده و ذريعه کلاشنکوف پدرش، دست به خودکشى زده است.

موصوف گفت که خودکشى پروانه سبب شد که نامزادش نسيم درترکيه نيز دست به خودکشى بزند.

سید ناصر فایز یک تن از باشنده گان محل می گوید که نسيم پس از آن دست به خودکشى زد که از مرگ نامزاد خود پروانه از طريق خشويش آگاه شد.

به اساس يک خبر ديگر،يک خانم جوان در ولسوالى خانچار باغ اين ولايت بگونۀ مرموزکشته شده است.

دُرتاج خالقی ولسوال خانچارباغ به آژانس خبرى پژواک گفت که  فیروزه دیروز به شکل مرموز در قریه عرب شاه بالا اين ولسوالى به قتل رسیده است.

خانم دُرتاج گفت که شوهر فیروزه بازداشت شده و در تحقیقات ابتدايى گفته است که خانمش با خوردن تابلیت به زندگیش خاتمه بخشیده است.

وی گفت که جسد اين خانم غرض تحقیقات باید در طب عدلی ارجاع مى شد، اما این کار انجام نشده و دفن گرديده است.

ولسوال خانچارباغ می گوید که فیروزه چند ماه قبل از شوهرش شکایت کرده بود، اما موضوع بعد از بررسی از سوی منسوبین جنایی به وساطت موسفیدان حل گرديده و اين خانم دوباره به خانۀ شوهرش فرستاده شده بود. 

عبدالرسول باشنده محل می گوید که، فیروزه پنج فرزند داشت همواره مورد خشونت قرار داشت.

در همین حال يک مرد در ولسوالى پشتونکوت اين ولايت  نيزبه قتل رسيده است.

عبدالکریم یورش مسوول مطبوعات پولیس فاریاب می گوید که، یک مرد ۶۰ ساله‌  به نام حیات الله باشنده اصلی منطقه خواجه‌ موسی ولسوالی پشتونکوت دیشب در قریه خواجه پایتخت مربوط ناحیه چهارم شهر میمنه توسط افراد ناشناس با ضرب تیشه به قتل رسیده است.

یورش گفت که، حیات الله در قریه خواجه پایتخت مصروف اعمار حویلی جدید بود و درهمانجا که می خوابید، به ضربه تيشه به قتل رسيده است.

به گفته او انگیزه قتل اين شخص هنوز روشن نیست احتمال دارد توسط یکی کارگران که در حویلی او کار می کردند به قتل رسیده باشد، تحقیقات در زمینه آغاز شده است.

به اساس يک خبر، ديگريک سرباز امنيت ملى در ولسوالی دولت آباد توسط طالبان تیرباران گردیده است

عبدالرزق کاکر ولسوال دولت آباد می گوید پوپل سرباز امنیت ملی که چند ماه قبل در جنگ زخمى شده بود و جهت تداوى به شهر مزار شريف رفته بود روز گذشته هنگام برگشت درمسير شاهراه دولت آباد- اندخوى توسط طالبان به قتل رسيده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement