خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملۀ افراد مسلح يک تن در پروان و سه تن در فارياب کشته شدند

در حملۀ افراد مسلح يک تن در پروان و سه تن در فارياب کشته شدند

Sep 22, 2019 - 15:26

چاریکار/ ميمنه  (پژواک، ۳۱ سنبله ۹۸): در یک حملۀ مسلحانه افراد مسلح ناشناس؛ يک تن در ولسوالی سیدخیل ولایت پروان، و يک نيروى خيزش مردمى و دو مخالف مسلح دولت در فارياب کشته شدند.   

احمد لمرعثمانیار ولسوال سیدخیل ولایت پروان، به آژانس خبری پژواک گفت که این رویداد، ساعت ١٠ امروز در منطقۀ «سه دکان انچو» از مربوطات این ولسوالی رخ داده است.

به گفته او دو فرد مسلح موترسایکل سوار، بر یک فرد ملکی به نام فقیرآغا حملۀ مسلحانه نمودند و فقیرآغا را کشتند. 

او افزود که دراین رویداد، دو کودک نیز زخمی شده اند.

به گفته عثمانیار، این حمله را افراد گروه طالبان انجام داده اند. طالبان در این مورد چیزی نگفته اند.

محمد جواد اعتماد یک تن از باشنده گان محل، با تایید کشته شدن یک تن و زخمی شدن دو کودک در این رویداد گفت که فقیرآغا، فرد ملکی بود و با هیچ گروه سیاسی ارتباط نداشت.

وی افزود که دو کودک زخمی شده که به شفاخانه انتقال داده شده اند، رابطۀ خویشاندی با فقیرآغا نداشتند و به دلیلی زخمی شده اند که حین حمله در نزدیکی فقیرآغا بودند.

طبق يک خبرديگر، در نتيجه درگيرى ميان نيروهاى امنيتى و مخالفين مسلح، يک نيروى خيزش مردمى و دو مخالف مسلح کشته شده و يک منسوب امنيتى زخم برداشته است.

 رحمت الله قیصاری ولسوال قیصار، به آژانس خبرى پژواک گفت که  حوالی ساعت ۷ صبح امروز(٣١ سنبله)، دو مهاجم که چادر زنانه به سر داشتند و سوار بر موترنوع سراچه بودند، درمنطقۀ بندر شاخ واقع در بازار ولسوالی فيصار، توسط نيروهاى امنيتى توقف داده شدند.

به گفته او اين دو تن، حين تلاشى بالاى منسوبين امنيتى، شليک کردند که در نتيجه، یک سرباز خیزش مردمی کشته شده و یک تن ديگر زخم برداشته است.

موصوف گفت که دو مهاجم يادشده نيز در نتيجه شليک نيروهاى امنيتى از پا درآورده شدند.

 همچنان در اعلاميۀ مطبوعاتی قوماندانی امنیه ولایت فاریاب آمده است که رانندۀ وسيلۀ نقليه يادشده که اين دو تن را به ساحه رسانده بود، بازداشت گرديده است.

منبع نوشته است که از نزد اين افراد، سه میل سلاح کلاشنکوف روسی، یک پایه ریموت کنترول، مقدارى مواد انفجارى همراه با مقدارى جنگ افزار دست داشتۀ شان، به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

پژواک، خواست که پاسخ طالبان را نيز در اين زمينه داشته باشد؛ اما تاهنوز طالبان پاسخ ارايه نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement