خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

چهارمين مرکز توزيع تذکرۀ الکترونيکى در شهرکابل گشايش يافت

چهارمين مرکز توزيع تذکرۀ الکترونيکى در شهرکابل گشايش يافت

Sep 22, 2019 - 16:18

کابل(پژواک،۳۱ سنبله ۹۸): چهارمين مرکز توزيع تذکره هاى الکترونيکى«برقى»، در شهرکابل درحالى گشايش يافت که تا کنون براى بيش از ٢٨٦ هزار تن، تذکرۀ الکترونيکى توزيع شده است.

در خبرنامه ادارۀ احصاييه مرکزى که به دسترس آژانس خبرى پژواک قرار گرفته، آمده است که اين مرکز که در کارته پروان شهرکابل موقعيت دارد، امروز(٣١ سنبله) افتتاح شد.

احمد جاوید رسولی رییس عمومی ادارۀ ملی احصائیه و معلومات، درمراسم افتتاح اين مرکز گفت که این مرکز، با وسایل پیشرفتۀ مورد نیاز مجهز می‌باشد.

موصوف افزود: «حکومتداری الکترونیکی، یکی از اهداف راهبردی حکومت است و توزیع تذکره الکترونیکی براى شهروندان کشور، نخستین عنصر برای تهداب‌گذاری حکومتداری الکترونیکی به شمار می‌رود.»

وى در ادامه افزود: «توزیع تذکرۀ الکترونیکی، یک پروسۀ ملی و افغانستان شمول بوده، مشکلات و موارد سوء استفاده که در تذکره های کاغذی وجود دارد، را رفع کرده و در ارایۀ خدمات، سهولت‌های قابل ملاحظه‌ای را به وجود می‌آورد.»

به اساس معلومات منبع، تا هنوز بيش از ٢٨٦ هزار تذکره الکترونیکی توزیع گرديده، که این روند در پروژه های ملی، برنامه های بزرگ توسعه‌ اى دولت و در زمینه حکومتداری خوب، کمک قابل توجه می‌کند.

موصوف گفت که در حال حاضر، به شمول اين مرکز، چهارمرکز در کابل و دو مرکز دیگر در ولایات هرات و ننگرهار، فعالیت دارند.

محمد یعقوب حیدری والی ولایت کابل، با ابراز قدردانی از کارکرد روند توزیع تذکره‌های الکترونیکی، گشایش این مرکز را در ولایت کابل، اقدام نیک دانسته و حمایت خويش را از این پروسه ابراز نمود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement