خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

گروه از جوانان در جوزجان ترانه هاى صلح و آشتى را اجرا کردند

گروه از جوانان در جوزجان ترانه هاى صلح و آشتى را اجرا کردند

Sep 22, 2019 - 17:55

شبرغان(پژواک، ٣١ سنبله ٩٨): يک انجمن اجتماعی جوانان، به حمایت از صلح، کنسرت خیابانی را در پوهنتون ولایت جوزجان راه اندازی نمودند.

اين انجمن با سرود (بیا کبوتر، صلح روی بام است) کنسرت شان را آغاز نمودند.

فرید جمال یک تن ازبرگزارکننده گان این برنامه، به آژانس خبرى پژواک گفت دراين کنسرت که صدها تن از محصلين پوهنتون جوزجان اشتراک کرده اند، هفت تن از هنرمندان جوان اين ولايت< قرار است تا ساعت شش شام امروز ترانه هاى صلح و آشتى را بسرايند.

 وى افزود: «هر فرد کشورما تشنۀ صلح مى باشد و به خاطر برقراری آن تلاش به خرج میدهد، ما نیز خواستیم تا منحیث یک هنرجو دراین مقطع،  کاری انجام دهیم و برای صلح ترانه بخوانیم. »

موصوف گفت هر ترانه که امروز توسط جوانان در این کنسرت اجرا مى شود، از آن بوی صلح مى آيد و حاوی پیام هاى قوی براى مخالفين مسلح و دولت مى باشد؛ تا از جنگ و مخاصمت دست بکشند وبراى تامين صلح و ثبات در کشورتلاش کنند .

وى  از ساير جوانان خواست که اين چنين ابتکاراتى داشته باشند.

همچنان گل احمد حسینی یک تن از محصلین پوهنتون جوزجان و از جمله برگزار کنندگان اين کنسرت، به پژواک گفت که  ميخواهند با اجراى ترانه هاى صلح و دوستى، توجه طرفين درگير جنگ را جلب کنند؛ تا براى تامين صلح و ثبات درکشور تلاش نمايند.

موصوف  افزود که تمام مردم افغانستان، از جنگ خسته شده اند و صلح، خواست هر شهروند اين کشور مى باشد. 

انجنیرمسعود حقبین ریيس پوهنتون ولایت جوزجان، اين اقدام جوانان هنرمند را ستوده و افزود: « این که گروپی از جوانان، امروز در محوطه پوهنتون ولایت جوزجان یک صدا با اتحاد، ترانه های صلح را سرداده و برای تعمیم محبت، عشق و دوستی بین انسان ها ترانه خوانی مى کنند، ما حرکت شانرا قدرمیکنیم .»

موصوف گفت که  در افغانستان، از چهل سال به اين طرف جنگ ادامه دارد، همه مردم از جنگ خسته شده اند، ولى تاکنون راه حلى براى آن دريافت نشده است.

 موصوف اظهار اميدوارى کرد که اين چنين حرکت ها، منتج به  تامين صلح گردد و افزايش يابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement