خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جلد نخست کتاب "هزاران جنایت" معرفی شد

جلد نخست کتاب "هزاران جنایت" معرفی شد

Sep 23, 2019 - 16:27

کابل(پژواک،١ميزان٩٨): از کتاب "هزاران جنایت" که در آن، هزاران مورد ترور و قتل منسوب به گروه طالبان مستندسازی شده است، امروز رونمايى گرديد.

"هزاران جنایت"، نام سلسله کتاب هایی است که در آن، فهرست قتل عام کادرها ومتنفذین قومی افغان که بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۹ به دست طالبان به قتل رسیده اند، از سوى شورای امنیت ملی افغانستان، به گونۀ پیهم به نشر خواهد رسید.

کبیر حقمل سخنگوی شورای امنیت ملی، امروز در مراسم رونمایی این کتاب در کابل گفت که در این کتاب، نام وشهرت آن کدرها ومتنفذین قومی افغان به شمول داکتران، ماستران، انجنیران، کارکنان صحی، معلمین، خبرنگاران، مامورین، تحصیل کرده گان و اشخاص خبره، به نشر رسیده است که به دست طالبان در مناطق مختلف کشور به قتل رسیده اند.
وی افزود که هدف از مستندسازی ونشر این کتاب، آن است که دیگر اینگونه جنایات پوشیده باقی نماند و از ذهن نسل های نو نرود.

وی گفت افزون بر چاپ سلسله وار کتاب هزاران جنایت، یک ویب سایت نیز با آدرس www.qurbanyan.af  ترتیب شده و محتوای کتاب هزاران جنایت، به آن انتقال یافته است.

حقمل افزود که  در این ویبسایت، فورم مشخصی نیز وجود دارد که هر خانواده می تواند مشخصات عضو قربانی شدۀ خود را در آن ثبت نماید؛ تا پس از بررسی وارد سیستم شود.
حقمل تاکید کرد که نشر مجموعه‌ "هزاران جنایت"، تنها بخشی از جنایات طالبان را شامل می‌شود که ماموران تحقیق توانسته‌اند به گردآوری معلومات پیرامون آنها موفق شوند.

سخنگوی شورای امنیت ملی، جلب توجه نهادهای مدافع حقوق بشر و جامعه جهانی به جنایت‌های طالبان و زمینه سازی برای اعمال فشار علیه این گروه را، از اهداف نشر این مجموعه خوانده تاکید کرد که این اقدام، بخشی از برنامه‌های حکومت است که برای بازتاب جنایات طالبان در افکارعمومی انجام می‌شود.

سخنگوی شورای امنیت ملی گفت که چاپ جلد های بعدی کتاب هزاران جنایت، ادامه دارد و به گونه سلسله وار به نشر خواهد رسید.

از سوى ديگر ذبيح الله مجاهد سخنگوى طالبان ميگويد که در ۱۸ سال گذشته طالبان تنها آن چهره های را کشته اند که به نفع امریکا کار ميکردند و هېچ افغان ازاد وبی طرف قصدا کشته نشده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement