خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی: بی کفایتی وزیر و معینانش سبب شده شفاخانه ۳۰۰ بستر حوزوی فعال نگردد

والی: بی کفایتی وزیر و معینانش سبب شده شفاخانه ۳۰۰ بستر حوزوی فعال نگردد

Sep 23, 2019 - 19:28

ميمنه (پژواک، اول ميزان ٩٨): والی فاریاب با انتقاد از وزارت صحت می گوید که بی کفایتی وزیر و معینانش سبب گردیده است که بر خلاف هدایت قاطع رییس جمهور شفاخانه ۳۰۰ بستر حوزوی فعال نگردد.

نقیب الله فایق والی فاریاب، این مطلب را عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه انتظارخانه شفاخانه میمنه بیان نمود.

فایق گفت که رییس جمهور چهار ماه قبل در سفرش به میمنه هنگام افتتاح شفاخانه درحالی که از بی کفایتی وزارت صحت انتقاد کرد، هدایت قاطع داد هر چه عاجل تجهیزات و تشکیلات لازم به شفاخانه میمنه را تدارک نمایند.

وی افزود که شفاخانه جدید از هر لحاظ آماده است تا مورد استفاده و بهره برداری مردم قرار گیرد، اما بی کفایتی وزیر و معینان وزارت صحت سبب گردیده این شفاخانه فعال نباشد.

داکتر محمد نعیم مصمم رییس صحت عامه فاریاب می گوید که شفاخانه میمنه هنگام افتتاح یکصد بستر بود و بر بنیاد منظوری رئیس جمهور به شفاخانه ۳۰۰ بستر حوزوی ارتقا یافت و ۱۷۰ میلیون بر این اساس شامل بودجه سال ۱۳۹۸ گردید، اما وزارت مالیه کسر بودجه را بهانه گرفت و در سه ماه اخیر سال ۴۳ میلیون بودجه در نظر گرفته شد با آنهم وزارت مالیه تعلل نمود و اجرا نکرد.

وى گفت که تلاش دارند تا یکماه آینده پرسونل صیحی از شفاخانه فعلی به شفاخانه جدید حوزوی نقل مکان نمایند.

از سوی دیگر والی فاریاب به ارتباط پروژه انتظارخانه می گوید که در گذشته مریضداران و پایوازان در گرما و سرما به دلیل نبود جای مناسب با مشکلاتی رو به رو بودند که با اعمار و افتتاح انتظارخانه پس از آنکه شفاخانه جدید فعال گردد، راحت خواهند شد.

نقیب الله فایق گفت که انتظارخانه شفاخانه از جمله ۶ پروژه فوق العاده رییس جمهور در فاریاب است، بیش از ۱۴ میلیون افغانی هزینه دارد و از طریق واحد عملیاتی ارگ پرداخته شده که توسط شرکت بنایی به شکل اساسی اعمار گردیده است.

داکتر نعیم مصمم رییس صحت فاریاب می گوید که این انتظارخانه برای مرد و زن در نظر گرفته شده و گنجایش ۱۵۰ نفر را دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement