خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"از ٦٢ مرکز در جوزجان ٥٥ مرکز به روی رای دهنده گان باز خواهد بود"

"از ٦٢ مرکز در جوزجان ٥٥ مرکز به روی رای دهنده گان باز خواهد بود"

Sep 26, 2019 - 17:09

شبرغان (پژواک، ٤ ميزان ٩٨): والى جوزجان ميگويد که از ٦٢ مرکز رایدهی در سطح اين ولایت، ٥٥ مرکز در روز انتخابات به روی رای دهنده گان باز خواهد بود.

مولوی لطف الله عزیزی والی جوزجان، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که ٧ مرکز نسبت تهدیدات امنیتی، به روی رایدهندگان مسدود خواهد بود.

وى افزود که مواد لازمه انتخاباتی چهار ولسوالی، از طریق هوا و به پنج ولسوالی دیگر از راه زمین ارسال شده است.

او ابراز امیدواری کرد که با توظیف یک هزار تن از منسوبین نیروهای امنیتی در مراکز رایدهی، مردم بتوانند در این پروسه ملی سهم گیرند.

والی ولایت جوزجان تصریح کرد، از شمار٥٥ مرکز؛ سیزده مرکز قسماً زیر تهدید بوده، ولی هشت مرکز دیگر زیر تهدید بلند امنیتی قرار دارد.

او از این مراکز بنابر ملحوظات امنیتی ياد نکرد؛ اما اضافه نمود که حتی المقدور در این مراکز نیز زمینه برای اشتراک مردم در انتخابات مساعد خواهد شد.

الماس اورنگ زوی رئیس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در ولایت جوزجان گفت که حد اقل ١٠٦ هزار تن برای اشتراک در پروسه انتخابات در این ولایت ثبت نام نموده اند.

او علاوه نمود که از شمار این افراد، ٤٦ فیصد آنها را زنان تشکیل میدهند.

اورنگ زوی گفت: "منسوبین نیروهای امنیتی، به ما اطمینان داده اند که انتخابات بدون بروز مشکل سپری خواهد شد، ولی روی هم رفته ما نگران اوضاع و احوالیم."

او تصریح کرد که تمام تجهیزات لازمه مانند وسایل بایومتریک، چک و ارزیابی  شده و کارمندان توظیف شده نیز از صحت بودن لوازم کاری شان اطمینان حاصل کرده اند.

سمونیار محمد یوسف نبرد سرپرست قوماندانی امنیه ولایت جوزجان، به مردم اطمینان داد که آنها میتوانند با خیال راحت به مراکز رایدهی رفته و رای شان را بخاطر انتخاب زعیم ملی کشور استعمال نمایند.

او خاطر نشان ساخت که مردم باید در روز انتخابات، با ملاحظه افراد مشکوک و ناهمگونی اوضاع و احوال، نیروهای امنیتی را یاری رسانند؛ تا این پروسه به شکل درست آن برگزار گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement